Co najmniej 10 osób nie żyje, a 20 zostało rannych w wyniku samobójczego ataku terrorystycznego w Kabulu. Na razie żadna z organizacji nie przyznała się do zamachu.

Aktualnie Afganistan znajduje się nieco w cieniu tego co tworzy ISIS na terytorium Syrii, nie oznacza to jednak, że jest tam spokojnie. Dowodzi tego dzisiejszy zamach samobójczy dokonany przed posterunkiem policji w Kabulu. Pomimo to rząd afgański stara się negocjować z organizacjami terrorystycznymi.

W stolicy Afganistanu przebywa również minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere, który szukał możliwości redukcji napływu afgańskich uchodźców do Europy. Przebywał on jednak w innej części miasta.

Źródło: rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz