Tegoroczne obchody Dnia Islamu odbedą się pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom”.

26 stycznia br.Warszawa, Kraków i Katowice będą gospodarzami tegorocznego Dnia Islamu, obchodzonego przez Kościół Katolicki w Polsce. „W Warszawie – w Akademiku Praskim przy ul. Floriańskiej 3A przy katedrze –  po powitaniu i wprowadzeniu w temat tegorocznych obchodów ‚Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom’ odbędzie się dyskusja. Prelekcję pt. ‚Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka i przyrodę jako Boże dzieło w perspektywie encykliki Laudato si’ wygłosi o. Stanisław Jaromi OFMConv.” – informuje portal Pch24.pl. W Krakowie obchody Dnia Islamu obejmą nabożenstwo Słowa Bożego, której przewodniczyć będzie ks. prof. Łukasz Kamykowski, referent Archidiecezji Krakowskiej ds. Dialogu Międzyreligijnego. Odbędzie się również panel dyskusyjny na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie pt. „Pokój w czasach kobiet. O tym, co robimy i co jeszcze możemy zrobić dla pokoju między religiami rozmawiają muzułmanka, żydówka i chrześcijanka”.

Dzień Islamu został ustanowiony w 2001 roku przez Komitet ds. Dialogu z Religiamia Niechrześcijańskimi. Zgodnie z intencją Konferencji Episkopatu Polski, ma to być „dzień modltiwy poświęcony islamowi”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ks. prof. Dariusz Oko ostro o Mahomecie i islamie

Kresy.pl / Pch24.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz