Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu dwóch Ukraińców, którzy przewozili nielegalnych imigrantów przez terytorium RP.

Na terenie ochranianym przez placówkę SG Narewka zatrzymano 2 obywateli Ukrainy za pomocnictwo. Jeden z nich przewoził 3 ob. Nepalu i ob. Pakistanu, a drugi -4 ob. Afganistanu – przekazała Straż Graniczna w poniedziałkowym komunikacie. Podkreślono, że poprzedniej doby na terytorium Polski usiłowało się nielegalnie dostać z Białorusi 21 cudzoziemców.

Przypomnijmy, że także w sobotę Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Ukrainy, którzy przewozili nielegalnych imigrantów z Iranu, Jemenu i Syrii.

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Zobacz także: Straż Graniczna rozbiła grupę zajmującą się przemytem imigrantów [+VIDEO]

Czytaj także: Rosjanin i dwaj Ukraińcy organizowali nielegalną imigrację. Usłyszeli zarzuty

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz