Straż Graniczną zatrzymała kolejnych imigrantów, którzy nielegalnie wjechali na terytorium Polski ukrywając się w naczepie tira.

25 stycznia funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kontrolowali jeden z tirów jaki przyjechał ze Słowacji. Kontrola miała miejsce przy granicy z tym państwem. Co ciekawe została przeprowadzona po zawiadomieniu samego kierowcy, który twierdził, że z naczepy jego tira dobiegają odgłosy mogące świadczyć o znajdowaniu się na niej grupy ludzi. Funkcjonariusze KAS natychmiast powiadomili o podejrzeniach lokalny oddział Straży Granicznej.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy SG dokonano otwarcia naczepy. Podejrzenia kierowcy potwierdziły się. Ujawniono siedmiu obcokrajowców. Ukrywającymi się wśród przewożonych tirem elementów instalacji klimatyzacyjnej nielegalni imigranci okazali się Kurdami z Syrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wszyscy zatrzymani imigranci twierdzili, że są rodziną. Potwierdzenie tego okazało się o tyle utrudnione, że dwie osoby dorosłe i troje dzieci nie posiadało przy sobie dokumentów osobistych. Przyznali, że ukryli się na naczepie tira w Grecji. Przejechali zatem pięć granic, zanim zostali wykryci przez polskich strażników granicznych. Jak twierdzili, chcieli dotrzeć do Niemiec. Na naczepę dostali się w sposób nie naruszający plomb celnych. Miały im w tym pomóc dwie osoby, którym Syryjczycy zapłacili 8 tys. euro.

W zeszłym tygodniu migranci, którzy dostali się na terytorium Polski także na naczepie tira zostali zatrzymani w Rzeszowie.

wprost.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz