Straż Graniczna poinformowała, że jej funkcjonariusze zatrzymali w Rzeszowie trzech imigrantów, którzy nielegalnie dostali się na terytorium Polski.

19 stycznia Straż Graniczna otrzymała informację o trzech osobnikach błąkających się po Rzeszowie, między innymi po jednym z centrów handlowych. Patrol funkcjonariuszy zatrzymał ich. Zgodnie z podejrzeniami informatorów okazali się oni nielegalnymi imigrantami. Dwóch z nich to obywatele Afganistanu, trzeci to Pakistańczyk.

Zatrzymani złożyli zeznania. Jak twierdzili dostali się do Polski ukryci na naczepie tira. Znajdowali się na niej przez trzy dni. Jak przyznali, po takim okresie ukrywania się byli już wycieńczeni. Rozcięli więc plandekę i wydostali się pojazdu na jednej ze stacji benzynowych w Rzeszowie. Imigranci uznali, że są już w Niemczech, które były punktem docelowym ich podróży.

Uważając tak, nielegalni przybysze sami podeszli do punktu informacyjnego Urzędu Miasta Rzeszowa, jaki znajdował się w centrum handlowym. To prawdopodobnie jego pracownicy zawiadomili Straż Graniczną, która następnie zatrzymała imigrantów. Nie potrafili się oni wylegitymować żadnymi dokumentami osobistymi. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy naszego kraju.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po przekazaniu materiałów do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, ten zdecydował o konieczności umieszczenia zatrzymanych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku. Podjęto już procedurę zmierzającą do deportacji nielegalnych przybyszów.

To pierwszy odnotowany na Podkarpaciu przypadek ujęcia nielegalnych imigrantów w 2018 roku.

Czytaj także: Straż Graniczna rozbiła szajkę wyłudzającą pozwolenia na pracę dla Ukraińców

strazgraniczna.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz