Szwedzkie władze wprowadzą zakaz wjazdu dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii – oświadczył w niedzielę minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg. Decyzja ma związek z nową odmianą koronawirusa, która szerzy się w Wielkiej Brytanii. Podobne działania zamierzają podjąć także: Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia i Czechy. Wcześniej na podobny krok zdecydowało się kilka krajów UE.

Przygotowujemy decyzję o zakazie wjazdu z terenu Wielkiej Brytanii – oświadczył Damberg w telewizji SVT. Podkreślił, że decyzja powinna wejść w życie niezwłocznie – podaje agencja „Reuters”. Wcześniej na podobny krok zdecydowało się kilka krajów UE. Podobną decyzję planują podjąć też: Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia i Czechy.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Szwecja to kolejny kraj Unii Europejskiej, po Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji i Bułgarii, który zapowiedział lub wprowadził ograniczenia w ruchu pasażerskim z Wielką Brytanią. Krajami, które planują podjąć podobne działania są: Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia i Czechy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował o wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2. Podkreślił wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock zaznaczył, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż odmiana, która była znana dotychczas.

W niedzielę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje Europy do zaostrzenia kontroli. Powodem jest pojawienie się w Wielkiej Brytanii nowego wariantu koronawirusa. Przypadki zakażenia nowa odmianą SARS-CoV-2  wykryto nie tylko w Wielkiej Brytanii, lecz także w Danii i Holandii.

Rzecznik europejskiego oddziału WHO oświadczył w rozmowie z agencją AFP, że WHO zaleca swoim członkom zwiększenie możliwości sekwencjonowania wirusa, póki nie będzie wiadomo więcej o zagrożeniu, które stwarza nowy wariant.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niemiecka prezydencja zwołała na poniedziałek pilne spotkanie państw UE. Będzie ono związane z nową odmianą koronawirusa, która została zidentyfikowana w Wielkiej Brytanii.

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz