W mediach społecznościowych pojawiły się materiały mające wskazywać na zniszczenie kolejnych dwóch Krabów na Ukrainie.

W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiły się materiały mające wskazywać na zniszczenie kolejnych dwóch armatohaubic Krab na Ukrainie. Informacje te przekazał między innymi publicysta zajmujący się wojną rosyjsko-ukraińską Jarosław Wolski.

Zobacz też: Polska naprawia Kraby z Ukrainy. “Tajny warsztat”

Warto dodać, że według portalu Forbes, Kraby stanowią dużą część zniszczonych przez Rosjan haubic. “Zarówno AHS Krab, południowokoreańska i brytyjska konstrukcja hybrydowa, jak i jej amerykański funkcjonalny odpowiednik, ciężko pracująca mobilna haubica M-109, są dość mocno trafiane, a straty wahają się od osiemnastu do dwudziestu jeden procent. Z ponad 180 dostarczonych, co najmniej 36 zostało uszkodzonych lub zniszczonych” – czytamy.

Z publikacją nie zgadza się Jarosław Wolski. “Kraby są jedyną wysoce mobilną “po błocie” AHS z lufą zdolną do miotania amunicji na prawie 40km (a Excaliubrów na prawie 60km) – dlatego są używane blisko linii frontu i ponoszą straty. I UA dostała ich dużo. PzH2000 okazuje się mieć problemy z mobilnością oraz niezawodnością – jest też w liczbie znacznie mniejszej. W efekcie (ponoć bardzo odporne na ciosy faktycznie) PzH2000 walczą znacznie rzadziej i gdzie indziej niż Kraby. Nieuwzględnienie w/w faktów prowadzi do pisania takich artykułów” – czytamy.

Kresy.pl/Forbes

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply