W środę na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 30 cudzoziemców. W grupie znajdowali się obywatele Jemenu, Egiptu i Syrii. Do Polski nielegalnie przedostali się przez płyciznę na rzece Świsłocz. Cudzoziemcy na Białoruś przyjechali z Rosji. Wszystkie osoby zostały zatrzymane.

Jak poinformowała na Twitterze Straż Graniczna, w środę na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 30 cudzoziemców. W grupie znajdowali się obywatele Jemenu, Egiptu i Syrii. Do Polski nielegalnie przedostali się przez płyciznę na rzece Świsłocz. Cudzoziemcy na Białoruś przyjechali z Rosji. Wszystkie osoby zostały zatrzymane.

Straż Graniczna ujawniła nielegalnych imigrantów również na granicy z Litwą, 12.07 ujawniono 7 cudzoziemców, którzy nielegalnie przedostali się na terytorium Polski przez polsko – litewską granicę. Zatrzymano kuriera, który ich przewoził.

Siedmiu cudzoziemców (obywateli Iraku) i przewożącego ich kuriera (obywatela Syrii) zatrzymał patrol z Placówki SG w Sejnach. Wszyscy Irakijczycy posiadali przy sobie przepustki z ośrodka dla cudzoziemców na Litwie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ujawnienie nielegalni migranci przekazani zostaną w ramach readmisji stronie litewskiej. Natomiast przewożący ich Syryjczyk pozostaje w dyspozycji Placówki SG w Sejnach.

Jak informowaliśmy,10 lipca 2022 roku z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechała do Republiki Macedonii Północnej grupa 16 funkcjonariuszy SG.

To piąta w tym roku edycja misji Straży Granicznej w Macedonii Północnej. Skład podstawowy to łącznie 16 funkcjonariuszy z czego 12 z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i 4 z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Dowódcą misji został mjr SG Piotr Wojdan. Funkcjonariusze będą działali w rejonie placówki Novo Selo (macedońsko – grecki odcinek granicy państwowej).

Przed wyjazdem funkcjonariuszy odwiedził gen. bryg. SG Tomasz Michalski – Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply