Straż Graniczna poinformowała we wtorek o kolejnym ataku grupy kilkudziesięciu agresywnych cudzoziemców na polskie patrole. Do zdarzenia skierowano pojazd specjalny Tajfun wyposażony w armatki wodne.

W poniedziałek 11 cudzoziemców usiłowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. Za pomocnictwo zatrzymano 2 obywateli Polski z woj. łódzkiego, przewozili 2 mężczyzn – ob. Afganistanu.

Straż Graniczna poinformowała także, że agresywna grupa 60 cudzoziemców po stronie białoruskiej rzucała kamieniami w polskie służby. Do zdarzenia skierowano pojazd specjalny Tajfun wyposażony w armatki wodne. “Po przyjeździe pojazdu grupa wycofała się na Białoruś, armatki wodne nie były używane” – czytamy. 

SG opublikowała w serwisie x.com nagranie zdarzenia.

Przeczytaj: Celowali z broni gładkolufowej i strzelali z procy. Zamaskowani cudzoziemcy znów zaatakowali Straż Graniczną

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W piątek przywódca Białorusi Aleksandr Łukaszenko zagroził Europie nową falą migracyjną.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply