Dwie kobiety protestujące na autostradzie międzystanowej w Seattle zostały potrącone w sobotę przez pędzący samochód – poinformowała agencja prasowa Reuters. Jedna z osób zmarła tego samego dnia w szpitalu.

Jak poinformowała w sobotę agencja prasowa Reuters, podczas wieczornym protestów ruchu społecznego “Black Lives Matter” na międzystanowej autostradzie w Seattle doszło do wypadku. Kierowca jadąc z dużą prędkością potrącił dwie kobiety. W wyniku obrażeń jedna z nich zmarła, a druga jest ranna.

Seattle było miejscem licznych protestów po śmierci Georga Floyda spowodowanej nieudolnym zatrzymaniem przez policję, protesty miały miejsce również na autostradach.

Summer Taylor, jedna z potrąconych kobiet zmarła jeszcze tego samego dnia w szpitalu Harborview Medical Center. Rzeczniczka placówki Susan Gregg, poinformowała Reutersa przez telefon, że druga poszkodowana Diaz Love przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Policja poinformowała, że ​​kierowca samochodu, 27-letni mężczyzna z Seattle został aresztowany na miejscu wypadku. „Został umieszczony w areszcie, przez przybyłych na miejsce mundurowych” – poinformował wcześniej telefonicznie Chuter Van Cleave, policjant stanu Waszyngton.

„Dochodzenie wciąż trwa. W tej chwili nie podejrzewamy, że przyczyną wypadku są narkotyki lub alkohol”. Dodał, że śledczy nie wiedzą, czy kierowca zamierzał uderzyć w demonstrantów.

Zobacz też: Protestujący w Nowym Jorku wzywali do zniesienia policji, Izraela i amerykańskiego rządu [+Video]

“Już od 30 maja mówiliśmy, że autostrada nie jest bezpieczna dla przechodniów, mówiliśmy to wprost” – informował rzecznik policji. “Mam nadzieję, że w rezultacie tej tragedii protestujący przemyślą swoją chęć przebywania na międzystanowej autostradzie. Nie mogę w tym miejscu gwarantować im bezpieczeństwa”.

Film z incydentu opublikowany w mediach społecznościowych pokazuje biały samochód jadący autostradą i wymijający furgonetkę zaparkowaną w celu zablokowania jezdni, protestujący w ostatnim momencie próbowali uciekać z drogi samochodu

Zobacz też: Pierwszy mieszkaniec Hongkongu oskarżony na podstawie nowego chińskiego prawa [+VIDEO]

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply