Setki osób wzięło udział w proteście przeciwko aneksji ziem Zachodniego Brzegu przez Izrael – poinformował w sobotę Times of Israel. Aktywiści wzywają do zniesienia policji, Izraela i amerykańskiego rządu.

Jak poinformował w sobotę portal Times of Israel, setki osób wzięło udział w pro-palestyńskim wiecu w Nowym Jorku w dzielnicy Brooklyn, zorganizowanym na fali ruchu “Black Lives Matter”.

Podczas pro-palestyńskiej demonstracji na Brooklynie w tym tygodniu uczestnicy wezwali do zlikwidowania państwa żydowskiego, a także Stanów Zjednoczonych, protestujący powtarzali hasło: „Z Gazy do Minnesoty – Intifada na całym świecie!”.

Zobacz też: Doradca prezydenta Palestyny ostrzega przed wybuchem trzeciego powstania

Według policyjnych szacunków kilkaset osób wzięło udział w wiecu 1 lipca o nazwie „Dzień Gniewu” w dzielnicy Nowego Jorku  w odpowiedzi na plany Izraela w sprawie aneksji części Zachodniego Brzegu. Izraelski premier Benjamin Netanjahu pierwotnie zamierzał rozpocząć działania właśnie w ten dzień, ale został on przełożony z powodu wątpliwości w rządzie i protestów.

„Ziemia, na której Izrael istnieje, jest skradziona. Ziemie z 1948 roku są kradzione – Jaffa, Hajfa, Tel Awiw zostały skradzione. Nie chcemy wracać do naszych domów w Gazie i na Zachodnim Brzegu. Chcemy tego wszystkiego” – mówiła podczas wiecu jedna z organizatorek.

Dequi Kioni Sadiki, żona byłego członka Czarnych Panter Sekou Odinga, przekonywała, że: „Europejscy Żydzi, którzy okupują, zabijają i nadal zmuszają miliony Palestyńczyków do przebywania w obozach zwanymi obozami dla uchodźców, są krewnymi Europejczyków, którzy porwali, dokonali rzezi i zmusili miliony Afrykańczyków i rdzennych mieszkańców do niewolnictwa”.

Inny lewicowy działacz przekonywał do konieczności zniesienia policji, zniesienia syjonistycznego państwa Izraela i rządu Stanów Zjednoczonych, tłum wiwatował po jego słowach.

Zobacz też: Watykan protestuje przeciwko aneksji ziem Palestyny przez Izrael

Kresy.pl/Times of Israel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply