Kidawa-Błońska: Polacy chcieli nas w Sejmie

Według marszałek Sejmu i prominentnej polityk PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najważniejszym wnioskiem z wyborów jest to, że Platforma Obywatelska ostała się w Sejmie.

W wypowiedzi dla TVP INFO Kidawa-Błońska uznała wynik jej partii za „dający szanse” i pozwalający „pozytywnie myśleć o przyszłości”. „To jest bardzo przyzwoity wynik” – twierdział marszałek Sejmu. Jak mówiła „Polacy poczuli się w Polsce bardzo bezpieczni dlatego dokonali takich a nie innych wyborów”. Sugerowała, że wynikowi Paltofrmy Obywatelskiej zaszkodziły nowe partie na scenie politycznej.

Perspketywę samodzielnych rządów PiS oceniła jako „bardzo niebezpieczną”. Nie chciała mówić o perspektywie funkcjonowania jej partii w opozycji. Podkreśliła tyko „ważne jest to, że Polacy chcą, żebyśmy byli w Sejmie”.

tvp.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz