W poniedziałek Komisja Europejska poinformowała, że prowadzi rozmowy z firmami Pfizer i BioNTech w kwestii możliwości zamówienia większej liczby dawek ich szczepionki przeciw Covid-19. Do tej pory w imieniu UE zamówionych zostało 300 mln dawek szczepionki.

Rzecznik KE Stefan De Keersmaecker poinformował w poniedziałek, że Komisja sprawdza, czy istnieje możliwość zamówienia dodatkowych dawek szczepionki od Pfizera i BioNTech – podała Polska Agencja Prasowa (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2037.49 PLN    (9.26%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

KE nie kupuje szczepionek, prowadzi jednak w imieniu Unii Europejskiej wraz z państwami członkowskimi rozmowy dotyczące zamówień z firmami farmaceutycznymi. Państwa członkowskie odpowiadają z kolei za zakupy.

Zobacz także: Nowa mutacja koronawirusa u granic Polski

W poniedziałek rano w Warszawie wylądowało 360 tys. dawek szczepionki przeciw koronawirusowi; ponad 150 tys. dawek trafi w poniedziałek do szpitali; zaszczepionych zostało do tej pory w Polsce ponad 50 tys. osób – oświadczył szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W ubiegły piątek pierwsza dostawa szczepionki przeciwko Covid-19 dotarła do Polski z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs. W sobotę rano szczepionki dotarły do magazynu Agencja Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ubiegłą niedzielę rano w warszawskim szpitalu zaszczepiono z użyciem preparatu Pfizera pracującą w nim pielęgniarkę Alicję Jakubowską. Jest to pierwsza osoba w kraju, która przyjęła preparat. Zastrzyk wykonał dr Artur Zaczyński. „Jestem z tego dumna, że zostałam wybrana” – powiedziała Jakubowska podkreślając, że wykonanie szczepienia „nie bolało”.

Zobacz także: Reuters: Węgrzy nie będą jednak korzystać z rosyjskich szczepionek

pap / forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz