Niemieccy lekarze potwierdzili, że na terenie tego państwa zmarł nosiciel nowej mutacji koronawirusa zidentyfikowanej przez Brytyjczyków.

Ministerstwo Zdrowia regionu Dolnej Saksonii podało, że w jednym z tamtejszych szpitali zmarła starsza osoba chora na COVID-19 wywołany przez nową mutację koronawirusa, jaką przed połową grudnia wykryto w Wielkiej Brytanii. Władze regionalne twierdzą, że zmarły, człowiek w podeszłym wieku zaraził się prawdopodobnie od swojej córki, która przebywała w Wielkiej Brytanii.

Zaraziła się także żona zmarłego, ale kobieta wyzdrowiała. Jej córka przyjechała z Wielkiej Brytanii jeszcze w listopadzie co oznacza, że patogen już wówczas pojawił się na terytorium zachodniego sąsiada Polski.

Nie jest to pierwszy przypadek nosicielstwa nowej mutacji koronawirusa stwierdzony w Niemczech. W czwartek wykryto takie wirusy u kobiety, która przyleciała z Wielkiej Brytanii. Obecnie połączenia lotnicze między tym państwem i Niemcami są już zawieszone co najmniej do 6 stycznia.

Obecność nowej odmiany koronawirusa stwierdzono już także w Indiach, o czym napisał nasz portal. Nowa odmiana ma być bardziej zaraźliwa choć nie zjadliwa. Nie stwierdzono też by mutacja skutkowała większą odpornością zmutowanego wirusa na opracowane obecnie szczepionki.

polsatnews.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply