Nowa mutacja koronawirusa już w Indiach

Władze Indii potwierdziły pojawienie się w ich państwie nowej, bardziej zaraźliwej mutacji koronawirusa.

Jak podał we wtorek portal telewizji Al Jazeera nowego, bardziej zaraźliwego koronawirusa stwierdzono u sześciu osób. Wszyscy to ludzi, którzy wrócili do Indii po pobycie w Wielkiej Brytanii. Miejscowe ministerstwo zdrowia poinformowało, że wszyscy znaleźli się w izolacji.

Nową odmianę koronawirusa wykryto w Zjednoczonym Królestwie przed połową grudnia. Napisaliśmy o tym jako jedni z pierwszych w Polsce. Mutacja SARS CoV-2 nie jest bardziej zjadliwa, ale ma przenosić się jeszcze łatwiej niż wcześniejsza wersja tego wirusa.

Pojawienie się zmutowanego wirusa może sprawić Indiom poważne problemy. Od początku pandemii odnotowano w tym państwie 10,2 mln przypadków zarażenia się koronawirusem SARS CoV-2. Zmarło 148,1 tys. jego nosicieli. Indie są na drugim miejscu pod względem liczby zarażonych na świecie, wyprzedzane tylko przez USA. We wtorek odnotowano dobowa liczbę zakażeń na poziomie 16 432

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Indie przestały już przyjmować samoloty z Wielkiej Brytanii, jednak przed wejściem w życie tego zakazu zdążyło z tego europejskiego kraju przylecieć około 33 tys. pasażerów. Jak do tej pory wykryto wśród nich 114 nosicieli koronawirusa.

aljazeera.com/worldometers.info/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz