Na północy Włoch, w Como, bezdomny imigrant z zaburzeniami psychicznymi dźgnął nożem w plecy 51-letniego ks. Roberto Malgesini. Duchowny był koordynatorem wolontariuszy rozdających codziennie rano śniadanie ubogim.

Ksiądz Malgesini znany był z zaangażowania na rzecz ubogich. Został dźgnięty nożem  15 września rano tuż po siódmej na Piazza San Rocco. Sprawca około 8 rano pojawił się w koszarach karabinierów i oddał się w ich ręce.

Duchowny został dźgnięty w plecy, gdy zmierzał do pobliskiego kościoła. Przechodnie wezwali pomoc, ale ks. Malgesini zmarł. Na Piazza San Rocco znaleziono nóż, prawdopodobne narzędzie zbrodni.

Kapłan poświęcał większość swojego czasu pomocy bezdomny, cudzoziemcom i osobom ze społecznego marginesu. Mieszkał w parafii San Rocco, kilka kroków od miejsca, w którym został zabity nożem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Biskup Como, Oscar Cantoni, po otrzymaniu informacji o zamordowaniu księdza udał się na Piazza San Rocco. Diecezja zaprosiła wieczorem wiernych na modlitwę różańcową w intencji zamordowanego i mordercy.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz