Na północy Włoch, w Como, bezdomny imigrant z zaburzeniami psychicznymi dźgnął nożem w plecy 51-letniego ks. Roberto Malgesini. Duchowny był koordynatorem wolontariuszy rozdających codziennie rano śniadanie ubogim.

Ksiądz Malgesini znany był z zaangażowania na rzecz ubogich. Został dźgnięty nożem  15 września rano tuż po siódmej na Piazza San Rocco. Sprawca około 8 rano pojawił się w koszarach karabinierów i oddał się w ich ręce.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Duchowny został dźgnięty w plecy, gdy zmierzał do pobliskiego kościoła. Przechodnie wezwali pomoc, ale ks. Malgesini zmarł. Na Piazza San Rocco znaleziono nóż, prawdopodobne narzędzie zbrodni.

Kapłan poświęcał większość swojego czasu pomocy bezdomny, cudzoziemcom i osobom ze społecznego marginesu. Mieszkał w parafii San Rocco, kilka kroków od miejsca, w którym został zabity nożem.

Biskup Como, Oscar Cantoni, po otrzymaniu informacji o zamordowaniu księdza udał się na Piazza San Rocco. Diecezja zaprosiła wieczorem wiernych na modlitwę różańcową w intencji zamordowanego i mordercy.

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz