Marian Kowalski z Ruchu Narodowego wyraził sprzeciw wobec mianowania Wasyla Pawluka z partii Swoboda na stanowisko konsula Ukrainy w Lublinie.

Jak zaznacza Kowalski, Pawluk należy do ugrupowania, które od lat konsekwentnie prowadzi akcję gloryfikacji i ludobójców z Ukraińskiej Powstańczej Armii. W stanowisku kandydata na urząd Prezydenta RP czytamy ponadto, że Wasyl Pawluk, pełniący od 2006 roku funkcję radnego miejskiego we Lwowie, jest współodpowiedzialny m.in. za haniebne oświadczenie swojej partii w sprawie pomnika UPA, postawionego nielegalnie w Bieszczadach. Kowalski powołuje się na materiał portalu Kresy.pl.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Neobanderowiec Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie

Facebook.com / Kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Sprawa odniesienia się do ludobójczych inklinacji OUN-UPA wszelkich ukraińskich przedstawicieli w Polsce winna byćprzedmiotem odniesienia się wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP.To podstawowa patriotyczna sprawa i pamięć o ofiarach zbrodni ludobójstwa OUN-UPA na Narodzie Polskim.Bez tego kandydaci na prezydenta RP tylko udają Polaków i nie zasługują na wyborcze poparcie.Postawa p.Mariana Kowalskiego w sprawie banderowca i antypolaka Wasyla Pawluka zasługuje na uznanie i poparcie.

  • kojoto
   kojoto :

   No to juz kilka glosow ma 🙂 Ja napewno zaglosuje na Kowalskiego (nie dlatego, ze sie z nim czesto zgadzam, bo jednak nie zawsze, ale dlatego, ze ma za soba Ruch Narodowy). Chyba nie chcemy marnowac glosow na kandydatów, ktorzy maja szanse w/g badan oplaconych przez TVN, czy TVP? Za to nic soba nie reprezentuja – moze ocy kapital tylko. Nawe jesli Kowalski nie wygra teraz, to im wiecej glosów dostanie tym razem, tym wieksza bedzie mial szanse nastepnym razem.

 2. franciszekk
  franciszekk :

  Jako Polak nie mający kresowych korzeni podnoszę do max. sprawę określania się wszystkich kandydatów w każdych wyborach do zwyrodniałego ludobójstwa dokonanego w czasie II wojny światowej przez ukraińskich nazistów współpracujących z hitlerowcami!!! Jeśli tzw. kandydat będzie stawiał INNE jakieś racje POnad POwyższą, to szanujący się każdy Polak bez względu na poglądy polityczne winien go WYKLUCZYĆ !!!! Bo nie może być tak w normalnej rodzinie, by członek rodziny usprawiedliwiał i bronił brutalnego mordercę członka jego rodziny! Gdyby tak było to; albo oszalał albo jest taki jak mordercy jego krewnego!

 3. ems
  ems :

  Dlatego ja też głosuję na Mariana Kowalskiego. Ruch Narodowy jest gwarantem niepodległości i suwerenności RP. Polityka narodowców zabezpieczy nas przed zalewem imigrantów z Ukrainy. To ludzie skrajnie nielojalni wobec państwa w którym mieszkają.