Jak poinformował portal Greek Reporter, kanclerz Sebastian Kurz wydał w niedzielę oświadczenie, potwierdzające pełne poparcie Austrii dla starań Grecji o utrzymanie nienaruszonych granic Europy.

Kurz powiedział, że Grecja potrzebuje pełnej solidarności i wsparcia Unii Europejskiej w tej trudnej sytuacji, którą celowo spowodował prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

„UE musi być zjednoczona i nie okazywać wobec Turcji słabości”, powiedział kanclerz, zapowiadając dalszą pomoc dla Grecji na poziomie dwustronnym, jako indywidualnego państwa oraz w ramach UE.

Kurz zapowiedział, że oprócz działań na rzecz wzmocnienia Frontexu, Austria udzieli także bezpośredniej pomocy Grecji.

Wiedeń postanowił już wysłać funkcjonariuszy policji i straży granicznej, a także sprzęt do wsparcia sił greckich przy granicy z Turcją.

Zobacz także: Turecki burmistrz zapewnia imigrantom transport autobusem na granicę z Grecją [+Video]

Podkreślił także, że należy zrobić wszystko, aby granica Grecji z Turcją pozostała zamknięta, dodając przy tym, że państwa europejskie nie powinny angażować się w gry Erdogana.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„UE musi wspierać Grecję, a nie klękać przed Erdoganem” – stwierdził Kurz.

Kurz ogłosił, że oprócz wysyłania personelu i materiałów, Austria będzie także zapewniała Grecji pomoc humanitarną wartą milion euro – pieniądze będą przeznaczone dla uchodźców mieszkających obecnie na greckich wyspach i na granicach kraju.

Obecna sytuacja na granicy ma być omówiona we wtorek w Wiedniu podczas spotkania premiera Kyriakosa Mitsotakisa i kanclerza Austrii Sebastiana Kurza. W poniedziałek premier Mitsotakis odbędzie spotkanie w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Turcja będzie przepuszczała migrantów i syryjskich uchodźców do Europy

greece.greekreporter.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz