Kancelaria prezydenta: Andrzej Duda złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Jersey City

Kancelaria Prezydenta RP wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała, że prezydent Andrzej Duda podczas najbliższej wizyty w USA, która odbędzie się w dniach 16-20 maja złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Jersey City.

W oświadczeniu podkreślono, że prezydent Duda wspiera działania środowisk polonijnych. Prezydent RP Andrzej Duda konsekwentnie wspiera wszystkie działania środowisk polonijnych i polskiej dyplomacji, których celem jest pozytywne rozwiązanie kwestii lokalizacji Pomnika Katyńskiego, w porozumieniu z władzami Jersey City – można przeczytać w komunikacie.Andrzej Duda razem z żoną będzie przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych od 16 do 20 maja w związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. Prezydent ma poprowadzić w siedzibie ONZ w Nowym Jorku debatę otwartą wysokiego szczebla na dotyczącą roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. Zaplanowano także spotkanie z Polonią z Chicago.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykański Komitet Żydowski broni monumentu katyńskiego w Jersey City

Prezydent Andrzej Duda jest przekonany, że pamięć o żołnierzach, którzy zginęli za Ojczyznę, Ich godne upamiętnienie, jest czymś, co łączy nasze narody, jest naszym wspólnym dziedzictwem – czytamy w oświadczeniu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Burmistrz Jersey City Steven Fulop chce usunąć pomnik katyński, a na jego miejscu stworzyć park, czemu sprzeciwiają się przedstawiciele Polonii. Jak informowaliśmy Fulop zgodził się na rozmowy z przedstawicielami Polonii, pomimo, że wcześniej kategorycznie odmawiał podjęcia negocjacji.

Kresy.pl / prezydent.pl / rmf24.pl / twitter.com

Kancelaria prezydenta: Andrzej Duda złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Jersey City
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7 :

    Zwykła i to kolejna zagrywka pod publiczkę.Pis ani prezydent -pacynka nie zrobili w tej sprawie NIC to tylko Polonia działała.Poza tym ta cała żydowska hucpa była po to by przykryć uchwalenie uchwały 447.W tej sprawie rząd i prezydent równiez nie przeciwdziałali a wręcz przeciwnie ,ba nawet pacynka wysłał Magierowskiego (ma w nagrodę zostać ambasadorem w izraelu) by zniechęcał(razem z gazetą „polską’) polonusów do protestów.Dzisiaj pod tym pomnikiem powinni go wygwizdac i pogonić.I co tam robi jego żona żydówka której pobratymcy w najgorszy sposób nas atakują.a może teściu napisze wiersz o antypolonizmie żydowskim?ędą fiuty żydom płacić i aby nie drażnic Polaków wydaja im (już ponad 5200) polskie paszporty ..i to in blanco.