Kancelaria prezydenta: Andrzej Duda złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Jersey City

Kancelaria Prezydenta RP wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała, że prezydent Andrzej Duda podczas najbliższej wizyty w USA, która odbędzie się w dniach 16-20 maja złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Jersey City.

W oświadczeniu podkreślono, że prezydent Duda wspiera działania środowisk polonijnych. Prezydent RP Andrzej Duda konsekwentnie wspiera wszystkie działania środowisk polonijnych i polskiej dyplomacji, których celem jest pozytywne rozwiązanie kwestii lokalizacji Pomnika Katyńskiego, w porozumieniu z władzami Jersey City – można przeczytać w komunikacie.

Andrzej Duda razem z żoną będzie przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych od 16 do 20 maja w związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. Prezydent ma poprowadzić w siedzibie ONZ w Nowym Jorku debatę otwartą wysokiego szczebla na dotyczącą roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. Zaplanowano także spotkanie z Polonią z Chicago.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykański Komitet Żydowski broni monumentu katyńskiego w Jersey City

Prezydent Andrzej Duda jest przekonany, że pamięć o żołnierzach, którzy zginęli za Ojczyznę, Ich godne upamiętnienie, jest czymś, co łączy nasze narody, jest naszym wspólnym dziedzictwem – czytamy w oświadczeniu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Burmistrz Jersey City Steven Fulop chce usunąć pomnik katyński, a na jego miejscu stworzyć park, czemu sprzeciwiają się przedstawiciele Polonii. Jak informowaliśmy Fulop zgodził się na rozmowy z przedstawicielami Polonii, pomimo, że wcześniej kategorycznie odmawiał podjęcia negocjacji.

Kresy.pl / prezydent.pl / rmf24.pl / twitter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Zwykła i to kolejna zagrywka pod publiczkę.Pis ani prezydent -pacynka nie zrobili w tej sprawie NIC to tylko Polonia działała.Poza tym ta cała żydowska hucpa była po to by przykryć uchwalenie uchwały 447.W tej sprawie rząd i prezydent równiez nie przeciwdziałali a wręcz przeciwnie ,ba nawet pacynka wysłał Magierowskiego (ma w nagrodę zostać ambasadorem w izraelu) by zniechęcał(razem z gazetą „polską’) polonusów do protestów.Dzisiaj pod tym pomnikiem powinni go wygwizdac i pogonić.I co tam robi jego żona żydówka której pobratymcy w najgorszy sposób nas atakują.a może teściu napisze wiersz o antypolonizmie żydowskim?ędą fiuty żydom płacić i aby nie drażnic Polaków wydaja im (już ponad 5200) polskie paszporty ..i to in blanco.