Kancelaria prezydenta: Andrzej Duda złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Jersey City

Kancelaria Prezydenta RP wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała, że prezydent Andrzej Duda podczas najbliższej wizyty w USA, która odbędzie się w dniach 16-20 maja złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim w Jersey City.

W oświadczeniu podkreślono, że prezydent Duda wspiera działania środowisk polonijnych. Prezydent RP Andrzej Duda konsekwentnie wspiera wszystkie działania środowisk polonijnych i polskiej dyplomacji, których celem jest pozytywne rozwiązanie kwestii lokalizacji Pomnika Katyńskiego, w porozumieniu z władzami Jersey City – można przeczytać w komunikacie.

Andrzej Duda razem z żoną będzie przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych od 16 do 20 maja w związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. Prezydent ma poprowadzić w siedzibie ONZ w Nowym Jorku debatę otwartą wysokiego szczebla na dotyczącą roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. Zaplanowano także spotkanie z Polonią z Chicago.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykański Komitet Żydowski broni monumentu katyńskiego w Jersey City

Prezydent Andrzej Duda jest przekonany, że pamięć o żołnierzach, którzy zginęli za Ojczyznę, Ich godne upamiętnienie, jest czymś, co łączy nasze narody, jest naszym wspólnym dziedzictwem – czytamy w oświadczeniu.

Burmistrz Jersey City Steven Fulop chce usunąć pomnik katyński, a na jego miejscu stworzyć park, czemu sprzeciwiają się przedstawiciele Polonii. Jak informowaliśmy Fulop zgodził się na rozmowy z przedstawicielami Polonii, pomimo, że wcześniej kategorycznie odmawiał podjęcia negocjacji.

Kresy.pl / prezydent.pl / rmf24.pl / twitter.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Zwykła i to kolejna zagrywka pod publiczkę.Pis ani prezydent -pacynka nie zrobili w tej sprawie NIC to tylko Polonia działała.Poza tym ta cała żydowska hucpa była po to by przykryć uchwalenie uchwały 447.W tej sprawie rząd i prezydent równiez nie przeciwdziałali a wręcz przeciwnie ,ba nawet pacynka wysłał Magierowskiego (ma w nagrodę zostać ambasadorem w izraelu) by zniechęcał(razem z gazetą “polską’) polonusów do protestów.Dzisiaj pod tym pomnikiem powinni go wygwizdac i pogonić.I co tam robi jego żona żydówka której pobratymcy w najgorszy sposób nas atakują.a może teściu napisze wiersz o antypolonizmie żydowskim?ędą fiuty żydom płacić i aby nie drażnic Polaków wydaja im (już ponad 5200) polskie paszporty ..i to in blanco.