W piątek kanadyjski rząd ogłosił nowy plan dopłat do pensji obywateli. Państwo będzie pokrywać 75% wynagrodzeń pracowników małych i średnich firm.

Na piątkowej konferencji prasowej, premier Kanady Justin Trudeau poinformował o nowym sposobie walki z ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa. Wprowadzane prawo zagwarantuje dopłaty do pensji pracowników zatrudnionych w małych i średnich firmach. Państwo pokryje 75% wypłat.

Dopłaty będą miały moc wsteczną, to znaczy że będą one naliczanie od 15 marca. Do tej pory Kanada oferowała dziesięcioprocentowe dopłaty jednak tamtejszy rząd zdecydował, że takie działanie nie powstrzyma zwalniania pracowników.

Premier Trudeau zaadresował apel do przedsiębiorców. „Mamy nadzieję, że rozważycie ponowne zatrudnienia po otrzymaniu naszej pomocy”.

William Morneau, minister finansów Kanady informował w piątek, że do tej pory pomoc przydzielona obywatelom wyniosłą pięć procent PKB, obiecał też, że sytuacja gospodarcza nie wpłynie na programy ratujące przed bankructwem. Zaznaczył, że górna granica w czasach kryzysu nie istnieje.  „Zrobimy wszystko, co trzeba, by pomóc Kanadyjczykom”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nie tylko Kanada przeciwdziała zwalnianiu pracowników, jak pisaliśmy wcześniej Yolanda Diaz hiszpańska minister pracy i gospodarki społecznej poinformowała o zakazie zwalniania pracowników w związku z koronawirusem poinformowała na konferencji prasowej. Zakaz jest tymczasowy i skończy się po opanowaniu pandemii.

Zobacz także: Łukaszenko: niech nikt nie waży się zwalniać pracowników w tych trudnych czasach

„Rząd nie zabronił zwalniać pracowników z powodów dyscyplinarnych, a jedynie zablokował możliwość zwalniania członków personelu z przyczyn ekonomicznych, technicznych, produkcyjnych, oraz innych mających związek z kryzysem spowodowanym epidemią koronawriusa” – mówiła Pani minister.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl/wnp.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz