Używanie konopi w celach medycznych jest w Kanadzie dozwolone od czerwca 2015

O sprawie poinformował Minister zdrowia Kanady, Jane Philpott. Jak powiedział: „Wiosną 2017 wprowadzamy w życie prawo, które gwarantuje, że marihuana nie trafi do rąk dzieci i nie będzie przynosić zysków przestępcom.” Według niego penalizacja posiadania i używania konopii indyjskich zagraża dzieciom, gdyż obrót nią pozostaje bez kontroli. Dodatkowo zyski z jej sprzedarzy zasilają grupy przestępcze, co nie pozostaje bez wpływu na poziom bezpieczeństwa.

Do tej pory marihuanę w specjalnych sklepach i uprawiać na własny użytek mogły osoby z odopowiednimi zaświadczeniami od lekarza.

kresy.pl / pikio.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      zefir :

      Z konopiami w Kanadzie to żaden problem.Zaewsze można się podwiesić pod ogłupiałą opcję medyczną.Skutki to powszechyny kanadyjski debilizm porażonych konopiami. Czy ten kanadyjski debilizm musi być przenoszony na sielankę polską”? Tak,gdyż kasa od naiwnych też liczy się.;