Minister obrony Kanady Anita Anand poinformowała w piątek, że kanadyjskie czołgi Leopard 2A4 dla Ukrainy dotarły do Polski.

Wszystkie osiem czołgów bojowych Leopard 2 obiecanych Ukrainie przez Kanadę dotarło do Polski – oświadczyła kanadyjska minister obrony Anita Anand na Twitterze. “Będziemy nadal #StandWithUkrainie i zapewniać Ukraińcom narzędzia, których potrzebują do walki i wygrania tej wojny” – napisała.

Początkowo Kanada deklarowała, że przekaże Ukrainie cztery czołgi podstawowe Leopard 2 ze swoich Sił Zbrojnych. Informowała także o wysłaniu do Europy instruktorów z Kanady, aby szkolić ukraińskie załogi. Pierwszy kanadyjski czołg Leopard 2A4, przeznaczony dla ukraińskiego wojska, został wysłany do Europy w lutym bieżącego roku.

W lutym Kanada zapowiedziała podwojenie liczby wysłanych Ukrainie czołgów – przypomina The Defense Post.

W styczniu kanadyjska minister obrony Anita Anand ogłosiła w Kijowie dostarczenie 200 pojazdów opancerzonych Roshel Senator dla sił zbrojnych Ukrainy. Ich wartość jest szacowana na ponad 90 milionów dolarów. To część dodatkowych 500 milionów dolarów pomocy wojskowej obiecanej przez premiera Kanady Justina Trudeau.

thedefensepost.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply