W wywiadzie dla TVP Rzeszów, Jarosław Kaczyński przyznał, że polityka Ukrainy wzbudza w nim coraz większe wątpliwości.

Dziennikarz TVP Rzeszów poprosił prezesa Prawa i Sprawiedliwości o skomentowanie sprawy zakazu wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. Odnosząc się do działań władz Ukrainy Kaczyński powiedział: „mamy w tej chwili do czynienia z takimi posunięciami strony ukraińskiej, które nakazują się nam zastanawiać, w którą stronę skręca Ukraina”. Lider PiS twierdził nawet, że w czasie wizyty ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki w Warszawie powiedział mu, iż „Polska na taką sytuację, w której oprawcy, masowi mordercy czy ludobójcy są na Ukrainie bohaterami, się nie zgadza; że promowanie takich postaw jest niedopuszczalne w cywilizowanym świecie”. W dalszej części wywiadu Kaczyński stwierdził: „Jeżeli jakiś kraj by uznał, że mordowanie jego obywateli, masowe, wyjątkowo okrutne jest w jakimś szczególnym kontekście dopuszczalne, to można powiedzieć wyrzekłby się swoich najbardziej elementarnych praw”.

Zapytany przez dziennikarza czy decyzja ukraińskich władz w sprawie Chomy jest „zgrzytem czy poważną rysą” Kaczyński odpowiedział – „A to jeszcze zobaczymy”. Zakaz wjazdu dla prezydenta Przemyśla wywołał rekację polskich władz – „bez cofnięcia decyzji nie wyobrażamy sobie dotychczasowej współpracy” – komentował wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, zapowiadając niepojawienie się przedstawicieli polskiego MSZ na piątkowym X Forum Polska-Ukraina w Rzeszowie. Wobec takiego stanowiska Ukraińcy natychmiast zdjęli zakaz wjazdu dla Chomy. Ambasador Ukrainy w Polsce nazwał jego nałożenie „techniczną pomyłką”, choć wcześniej rzeczniczka SBU z przekonaniem rozwodziła się nad rzekomą „antyukraińską działalnością” prezydenta Przemyśla.

rp.pl/kresy.pl

33 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. cyna
  cyna :

  I oto chodzi w polityce zagranicznej delikatnie dać do zrozumienia i zostawić pole do manewru a nie zachowywać się jak obrażona panienka, polityką mądrzejszego starszego brata lepiej sie sprawdzi na ukrainie niż bezsensowne pokrzykiwania. Z czasem sami ukraińcy popędzą gwałcicieli i morderców kobiet i dzieci, tylko tak mozna wygrać z banderyzmem.

  • franciszekk
   franciszekk :

   Jedna poważna uwaga!… Nie życzę sobie OKREŚLENIA które mnie moralnie poniża!!!…
   Jak świat światem nigdy nie będzie zwyrodniały ukraiński bandyta (NEO-banderowiec) Polakowi bratem.
   Aaaa…. co do PO-bożnego życzenia, że ….cyt. „Z czasem sami ukraińcy popędzą gwałcicieli i morderców kobiet i dzieci…” to tak jak oczekiwać że na Syberii będą rosnąć cytrusy i biegać na wolności; lwy, pantery …. zamiast tygrysów syberyjskich. Tak w ogóle to cyna Jesteś albo z nie tego realnego świata albo przebiegłym Ukraińcem.

    • cyna
     cyna :

     Zacznij analogii doszukiwać się w historii Polski a nie w zwyczajach zwierząt hodowlanych które trzymasz w stajni czy zaobserwowałeś w zoo to może zrozumiesz mój punkt widzenia a moralnie to się poniżyłes wklejając wszędzie czerwonego leszka twojego kamrata.

    • cyna
     cyna :

     Jakie to ma znaczenie skąd pochodze skoro czuję się Polakiem? To podstawowa dewiza Polskości głoszona przez współtwórców NSZ (Stanisław Cat – Mackiewicz). Grzebanie w drzewie genealogicznym to zwyczaje hitlerowców, niemców. Kim ty jesteś że tego nie rozumiesz? Nawet murzyn który przyjmie zwyczaje religie i kodeks Polaka jest Polakiem, każdy kto jest gotów zginąc za Polskę jest Polakiem i to jest mój świat, wiesz juz kim jestem franciszku?

  • cyna
   cyna :

   Ty słuchałeś to co tu Kaczyński mówił czy tylko wystawiłeś to komentujac to nieprawdziwie na wzór twojego źródła medialnego tvn lub wybiórczej. Proponuję posłuchać. Kaczński tu każdym slowem prezentował obecną polityke wobec ukrainy za każdym razem jak mówił chwała ukrainie to dodawał też chwała Polsce i mówił o stowarzyszeniu bratnich narodów Polski i ukrainy za co dostał gromkie oklaski od tłumów. NIgdzie nie było smert woroham. Przeproś za pomówienia albo udowodnisz żeś kłamca lub głupiec.

 2. jaro7
  jaro7 :

  hipokryta,klasyczny tekst dla wyznawców Pis pokroju „cyna”(zmień na „beton”),czyny się liczą a nie gadanie,a tu nadal bezkrytyczne wspieranie UPAiny która cały czas wykazuje sie ANTYPOLSKIMI działaniami.Ile można udawać że deszcz pada?! Mamy srodki nacisku żeby tych banderowców i szaulisów ustawic w „szeregu’,ale trzeba miec jaja a nie zbuki.

  • cyna
   cyna :

   Ty masz środki nacisku w centralnym układzie nerwowym chyba, czym chcesz i na kogo naciskać bałwanie, niemcy na nas naciskaja i przynosi to odwrotny skutek tak samo jak my będziemy sie sadzić to stracimy ukrainę bezpowrotnie na rzecz rosji a wtedy w awangardzie mongolskiej dziczy pójda wyznawcy oskara dirlewangera. Lepiej niech front istnieje na wschodzie niz na terenie Polski. Bo jak mamy więcej takich myślicieli jak ty w Polsce to szans na sukces zarówno w polityce zagranicznej jak i w poczynaniach naszego wojska nie będzie.

   • jaro7
    jaro7 :

    Cyna jak zwykle bredzisz,nam upaina do NICZEGO nie jest potrzebna,a bajki o przedmurzu to dla takich oszołomów pisowskich jak ty(pomijam fakt że graniczymy z Rosją i nie ma tu żadnego przedmurza,chyba ze przesiedleńcy z akcji Wisła haha).Cały czas PiS gada że mamy gwarancje NATO,USA teraz wojska amerykańskie,to upaina nie potrzebna,bo jak te gwarancje nie zadziałają w razie konfliktu z Rosja to ani upaina nam nie pomoże ani my nie damy rady (Antek rozwala armie skutecznie).I jaki ty „front’widzisz na wschodzie?Pięć strzałów na miesiąc?Ruskim zależy TYLKO na destabilizacji Banderolandu a nie jego zajęciu.

  • cyna
   cyna :

   Co ty możesz wiedzieć pegieerowska inteligencjo po lifcie niemieckim. Twój Poznań wciąż rządzony jest przez lewaków a zidiociałe społeczeństwo wybiera kodowców. O ile Pis będzie tak dalej działał to ten twój Poznań zostanie w granicach Polski i za to powinieneś być wdzięczny ale co typowe dla twej zgrai prezentujesz tylko poznańską bute i wyższość która się bierze z kompleksów. Chcecie uchodzic za kolebkę polskości a tak naprawde już dawno prezentujecie niemiecki sposób myślenia. Jeśli to 74 w twoim nicku wskazuje twój wiek to wiedz że już za późno na rozum, dalej na wiece kodomitów lub pedalskie parady których tam macie bez liku.

    • cyna
     cyna :

     Hadziajaj sobie w tej swojej tejlandi, następny wielbiciel kaprofilnych ekscesów albo brudne majtki albo uwieranie dupy. Ten sam poziom intelektualny prezentujesz co to ruskie ścierwo padlina. Skąd poznański zawistniku i zazdrośniku wiesz że już nie piastuje synekurki w Pisowskich szeregach? Myślenie lewackie cię zdradza peowczyku czy tam kodomito z nowoczesnej, wydaje ci się że nie można popierac PiSu bez synekur a ja ci mówie że można i trzeba. Porządek z wami robi PiS i zanim nie skończy to ma zapewniony mandat społeczny a tobie zostało jedynie skowyt i biadolenie.

     • kojoto
      kojoto :

      Nie zwracając uwagi na bełkot uPadliny, który jawnie obnosi się z anty-polskimi wypowiedziami, czy Ty cyna nie rozumiesz, tego co san piszesz? PiS otwarcie korzysta z sanacyjnych wzorców, a po „wspaniałych rządach” „prze patriotycznej” sanacji w Polsce został właśnie „jedynie skowyt i biadolenie”?

     • cyna
      cyna :

      Kojoto ja lubie pisać z tym ruskim głąbem tu nie chodzi o to że rusza mnie co ten głąb ma do odczytania z kartki tylko o zawłaszczanie Polskiej przestrzeni internetu przez mongolska dzicz ze wschodu. Co do PiS to daleko im do błedów sanacji. Wg ciebie która obecnie partia mogłaby sprawnie rządzić zamiast Pisu? Śpiewak bez struktur, głupiec petru,złodziej kijowski czy agent radek schetyna że o ZSLu i jego pomiotach nie wspomne a może chciałbyś powrotu czerwonych do sejmu? PiS jest jedyną opcją i dzięki Bogu że wygrali wybory oby w następnych wyborach zdobyli większość konstytucyjną i zastąpili ten konstytucyjny bełkot napisany przez komuchów i potomków ubeckich oprawców.

     • kojoto
      kojoto :

      Cyna – no niestety fakty przecza Twoim opiniom… a to, ż po za pisem widzisz tylko innych degenartów, to co ja Ci mogę na to poradzić? Oczywiście o RN, czy Korwinistach będziesz powtarzał brednie za mainstreamem, że to agenci Putina, faszyści i wariaci… póki Polacy sie nie ockną, póty nie ma szans na poprawę. PiS – PO, jedno dno.

     • cyna
      cyna :

      Jeszcze jedno Kojoto nie ignoruj tego błazna bo on nie pojawił się tutaj dla oklasków tylko dla rubli z kremla i jak będziesz go ignorował to nie zniknie tylko nadal będzie sączył ten swój jad. To informacyjna wojna i trzeba w niej brać udział żeby nie przegrać, padlina intelektualna to idiota za którym stoi aparat putinowski dla mnie to jasne i dla ciebie też ale nie każdy który tu zagląda po raz pierwszy to rozumie a zgodnie z doktryna ten głąb porusza nasze czułe punkty jak Wołyń i znajduje poklask realizując określone zadanie. To nie jest nieszkodliwy idiota to wróg Polski.

     • poznaniak74
      poznaniak74 :

      „Blaszak’ ale się rozdygotałeś, jak kocioł w który ktoś przywalił młotkiem 🙂 A może to ty jesteś właśnie 'salceson” Misiewicz żeś się tak „zbulgotał”? Lepiej zacznij się „czepiać” swojego 'prezesika” „patriotoz frajerskiej łaski” „polaka” w drugim pokoleniu spod Odessy…