W wywiadzie dla TVP Rzeszów, Jarosław Kaczyński przyznał, że polityka Ukrainy wzbudza w nim coraz większe wątpliwości.

Dziennikarz TVP Rzeszów poprosił prezesa Prawa i Sprawiedliwości o skomentowanie sprawy zakazu wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. Odnosząc się do działań władz Ukrainy Kaczyński powiedział: „mamy w tej chwili do czynienia z takimi posunięciami strony ukraińskiej, które nakazują się nam zastanawiać, w którą stronę skręca Ukraina”. Lider PiS twierdził nawet, że w czasie wizyty ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki w Warszawie powiedział mu, iż „Polska na taką sytuację, w której oprawcy, masowi mordercy czy ludobójcy są na Ukrainie bohaterami, się nie zgadza; że promowanie takich postaw jest niedopuszczalne w cywilizowanym świecie”. W dalszej części wywiadu Kaczyński stwierdził: „Jeżeli jakiś kraj by uznał, że mordowanie jego obywateli, masowe, wyjątkowo okrutne jest w jakimś szczególnym kontekście dopuszczalne, to można powiedzieć wyrzekłby się swoich najbardziej elementarnych praw”.

Zapytany przez dziennikarza czy decyzja ukraińskich władz w sprawie Chomy jest „zgrzytem czy poważną rysą” Kaczyński odpowiedział – „A to jeszcze zobaczymy”. Zakaz wjazdu dla prezydenta Przemyśla wywołał rekację polskich władz – „bez cofnięcia decyzji nie wyobrażamy sobie dotychczasowej współpracy” – komentował wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, zapowiadając niepojawienie się przedstawicieli polskiego MSZ na piątkowym X Forum Polska-Ukraina w Rzeszowie. Wobec takiego stanowiska Ukraińcy natychmiast zdjęli zakaz wjazdu dla Chomy. Ambasador Ukrainy w Polsce nazwał jego nałożenie „techniczną pomyłką”, choć wcześniej rzeczniczka SBU z przekonaniem rozwodziła się nad rzekomą „antyukraińską działalnością” prezydenta Przemyśla.

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

49 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  cyna :

  I oto chodzi w polityce zagranicznej delikatnie dać do zrozumienia i zostawić pole do manewru a nie zachowywać się jak obrażona panienka, polityką mądrzejszego starszego brata lepiej sie sprawdzi na ukrainie niż bezsensowne pokrzykiwania. Z czasem sami ukraińcy popędzą gwałcicieli i morderców kobiet i dzieci, tylko tak mozna wygrać z banderyzmem.

  • upadlina
   upadlina :

   pod butem uSSmanii banderyzm na upadlinie będzie kwitnął szczyna, więc nie bredź, że zachodni upadlińcy przepędzą banderowców, bo na zachodniej upadlinie kwitnie indoktrynacja banderowska w szkołach i poddawane są jej małe dzieci !!……..Co z nich wyrośnie szczyna??……Takie degeneraty banderowskie jak ty, więc nie bredź om czekaniu !!………..Za to,na pro-rosyjskiej wschodniej ukrainie nue ma problemów z gloryfikacją banderyzmu, a wręcz przeciwnie !!………..Tam się walczy przeciw twoim ziomalom skakunom majdaniarskim !!………..Twój nadprezes już wie, że Trump oleje upadlinę, więc jego retoryka się zmienia !!………….Zmienił się pan, więc piesek będzie musiał nauczyć się nowych sztuczek i zacząć poszczekiwać w innym tonie !!………Nadprezes wcześniej powiedział o niewiarygodnych naciskach ze strony uSSmanii z czasów bambusa i o tym, że sam był ich ofiarą !!………..Zaczyna się zmiana szczyna i nie będzie ona dla ciebie miła !!………Nadprezes będzie mówił rzeczy, które zjeżą ci włosy na dupie szczyna !!………..let’s get ready to rumble szczyna !!…………..Buhahahahaha!!

   • Avatar
    cyna :

    Już taka dola ukrainy że do czasu aż nie wybije się na niepodległość to będą dzieci uczyć wyznawcy bandery na ruskiej smyczy albo sami rosjanie czego bezpośrednim dowodem jesteś ty padlino intelektualna który zostałeś wychowany na ukrainie za czasów gdy prawda historyczna nakazywała miłować stalina i wielka rosję. Jak widac choć nauka to była marna to jednak nie poszła w las i dlatego dzisiaj „raczysz” nas tymi swoimi wywodami przerywanymi chwilowym niedowładem kończyn wywołanym ograniczonymi zasobami układu nerwowego podczas czytania z kartki lub przeplatanymi namiętnościami związanymi z nieczystą męską garderobą.

    • upadlina
     upadlina :

     Buhahahaha!!…………Szczyna nie ośmieszaj się !!…………Zaprzeczasz faktom i przez to robisz z siebie błazna !!…………Wyznawcy bandery na ruskiej smyczy??………….O czym ty szczyna bredzisz??………W ruskiej strefie wpływów nie ma problemu z banderyzmem, prawda??……….Za to w uSSmańskiej dziś on rozkwita, a w szkołach dzieci uczą się z elementarza o tytule: „stepan bandera i ja” !!………..Nie słyszałeś o tym jełopku??……………..Szczyna, idź do Biedronki, połóż swój tępy łeb chachłaty na wadze i wciśnij „burak” !!……….

  • Avatar
   franciszekk :

   Jedna poważna uwaga!… Nie życzę sobie OKREŚLENIA które mnie moralnie poniża!!!…
   Jak świat światem nigdy nie będzie zwyrodniały ukraiński bandyta (NEO-banderowiec) Polakowi bratem.
   Aaaa…. co do PO-bożnego życzenia, że ….cyt. „Z czasem sami ukraińcy popędzą gwałcicieli i morderców kobiet i dzieci…” to tak jak oczekiwać że na Syberii będą rosnąć cytrusy i biegać na wolności; lwy, pantery …. zamiast tygrysów syberyjskich. Tak w ogóle to cyna Jesteś albo z nie tego realnego świata albo przebiegłym Ukraińcem.

    • Avatar
     cyna :

     Zacznij analogii doszukiwać się w historii Polski a nie w zwyczajach zwierząt hodowlanych które trzymasz w stajni czy zaobserwowałeś w zoo to może zrozumiesz mój punkt widzenia a moralnie to się poniżyłes wklejając wszędzie czerwonego leszka twojego kamrata.

    • Avatar
     cyna :

     Jakie to ma znaczenie skąd pochodze skoro czuję się Polakiem? To podstawowa dewiza Polskości głoszona przez współtwórców NSZ (Stanisław Cat – Mackiewicz). Grzebanie w drzewie genealogicznym to zwyczaje hitlerowców, niemców. Kim ty jesteś że tego nie rozumiesz? Nawet murzyn który przyjmie zwyczaje religie i kodeks Polaka jest Polakiem, każdy kto jest gotów zginąc za Polskę jest Polakiem i to jest mój świat, wiesz juz kim jestem franciszku?

     • upadlina
      upadlina :

      Polakiem się czujesz wszo??……..Popierając nazizm i banderyzm ??………Z kogo idioto chcesz robić głupka??………..Tu głupszych od ciebie raczej nie ma, więc daruj sobie te teksty o twoim poczuciu polskości !!……….Nigdy Polak nie będzie popierał nazizmu i banderyzmu szmato banderowska !!

  • Avatar
   cyna :

   Ty słuchałeś to co tu Kaczyński mówił czy tylko wystawiłeś to komentujac to nieprawdziwie na wzór twojego źródła medialnego tvn lub wybiórczej. Proponuję posłuchać. Kaczński tu każdym slowem prezentował obecną polityke wobec ukrainy za każdym razem jak mówił chwała ukrainie to dodawał też chwała Polsce i mówił o stowarzyszeniu bratnich narodów Polski i ukrainy za co dostał gromkie oklaski od tłumów. NIgdzie nie było smert woroham. Przeproś za pomówienia albo udowodnisz żeś kłamca lub głupiec.

   • upadlina
    upadlina :

    Buhahahahahaha!!……………..Tak szczyna !!…………Nadprezes jest usprawiedliwiony, bo do banderowskich okrzyków wplatał słowo o Polsce !!…………Ty jesteś głupszy niż myślałem !!………..Bratnie narody Polski i upadliński idioto??……….Chyba na mózg ci padło szczyna !!…….Banderowski skakun nigdy nie będzie Polakowi bratem gnido chachłata !!……..Gromkie oklaski??…………Od kogo szczyna??………..Od twoich banderowskich skakunów??………..Masz się czym chwalić idioto !!………….Kłamca??………..Kogo kanalio nazywasz kłamcą ??……….To ty nie potrafisz pogodzić się ze zmianą retoryki nadprezesa, który na przykład jasno mówi, że jest ofiarą uSSmańskich nacisków, a ty mataczysz i twierdzisz, że tego nie powiedział !!……….To ty więc szczyna banderowska kanalio przeproś !!……….Żaden Polak nie będzie przepraszał takiej szmaty nazi-banderowskiej jak ty !!

 2. Avatar
  jaro7 :

  hipokryta,klasyczny tekst dla wyznawców Pis pokroju „cyna”(zmień na „beton”),czyny się liczą a nie gadanie,a tu nadal bezkrytyczne wspieranie UPAiny która cały czas wykazuje sie ANTYPOLSKIMI działaniami.Ile można udawać że deszcz pada?! Mamy srodki nacisku żeby tych banderowców i szaulisów ustawic w „szeregu’,ale trzeba miec jaja a nie zbuki.

  • Avatar
   cyna :

   Ty masz środki nacisku w centralnym układzie nerwowym chyba, czym chcesz i na kogo naciskać bałwanie, niemcy na nas naciskaja i przynosi to odwrotny skutek tak samo jak my będziemy sie sadzić to stracimy ukrainę bezpowrotnie na rzecz rosji a wtedy w awangardzie mongolskiej dziczy pójda wyznawcy oskara dirlewangera. Lepiej niech front istnieje na wschodzie niz na terenie Polski. Bo jak mamy więcej takich myślicieli jak ty w Polsce to szans na sukces zarówno w polityce zagranicznej jak i w poczynaniach naszego wojska nie będzie.

   • upadlina
    upadlina :

    o jakim bałwanie mówisz szczyna??………….Jacy „My” stracimy upadlinę??……….Myślisz o Polsce??…………To powinieneś ćwoku napisać „Wy” !!……….A od kiedy to kretynku upadlina należy do Polski??……….Ostatnio odnosi się wrażenie, że to Polska należy do twojego banderowskiego grajdoła !!………..Prawda jest taka, że upadlina w tej chwili należy do uSSmańskiego bandziora, który zezwala na krzewienie się tam banderyzmu !!………..Rosja powinna przejąć na powrót upadlinę szczyna, to przynajmniej nie będzie problemu z banderyzmem !!………..Tak było za Janukowycza !!………Lepiej graniczyć z ukrainą w strefie wpływów Rosji, gdzie nie ma banderyzmu, niż z upadliną w strefie wpływów uSSmanii, gdzie banderyzm kwitnie !!………Nie bredź o wyznawcach dirlewangera atakujących Polskę, bo ci wyznawcy w strefie wpływów Rosji nie mają prawa bytu, za to w strefie wpływów uSSmańskich żyje im się całkiem dobrze ćwoku banderowski !!…………Wracając szczyna do bałwana, to twoja matka musiała się najeść dużo śniegu, żeby takiego ja ty wydać na świat !!

   • Avatar
    jaro7 :

    Cyna jak zwykle bredzisz,nam upaina do NICZEGO nie jest potrzebna,a bajki o przedmurzu to dla takich oszołomów pisowskich jak ty(pomijam fakt że graniczymy z Rosją i nie ma tu żadnego przedmurza,chyba ze przesiedleńcy z akcji Wisła haha).Cały czas PiS gada że mamy gwarancje NATO,USA teraz wojska amerykańskie,to upaina nie potrzebna,bo jak te gwarancje nie zadziałają w razie konfliktu z Rosja to ani upaina nam nie pomoże ani my nie damy rady (Antek rozwala armie skutecznie).I jaki ty „front’widzisz na wschodzie?Pięć strzałów na miesiąc?Ruskim zależy TYLKO na destabilizacji Banderolandu a nie jego zajęciu.

  • Avatar
   cyna :

   Co ty możesz wiedzieć pegieerowska inteligencjo po lifcie niemieckim. Twój Poznań wciąż rządzony jest przez lewaków a zidiociałe społeczeństwo wybiera kodowców. O ile Pis będzie tak dalej działał to ten twój Poznań zostanie w granicach Polski i za to powinieneś być wdzięczny ale co typowe dla twej zgrai prezentujesz tylko poznańską bute i wyższość która się bierze z kompleksów. Chcecie uchodzic za kolebkę polskości a tak naprawde już dawno prezentujecie niemiecki sposób myślenia. Jeśli to 74 w twoim nicku wskazuje twój wiek to wiedz że już za późno na rozum, dalej na wiece kodomitów lub pedalskie parady których tam macie bez liku.

   • upadlina
    upadlina :

    nie bredź szczyna idioto, bo uprawiasz retorykę rodem z TVPis, w której każdy kto krytykuje nadprezesa i jego klakierów za popieranie nazizmu i banderyzmu jest KODowcem !!………..Pomyłka szczyna !!……….Coraz więcej Polaków rozumie, że wszystkie pookrągłostołowe gnidy są siebie warte !!……….Jak Poznaniak74 mógłby idioto popierać KODowców, jeżeli oni są jeszcze bardzie pro-nazi-banderowscy niż twój PISuar??…………Przyszło ci to debilku do tego twojego pustego chachłatego baniaka ??…………Szczyna, gdyby pobierali podatek za powierzchnię mózgu, ty dostałbyś zwrot !!

    • Avatar
     cyna :

     Hadziajaj sobie w tej swojej tejlandi, następny wielbiciel kaprofilnych ekscesów albo brudne majtki albo uwieranie dupy. Ten sam poziom intelektualny prezentujesz co to ruskie ścierwo padlina. Skąd poznański zawistniku i zazdrośniku wiesz że już nie piastuje synekurki w Pisowskich szeregach? Myślenie lewackie cię zdradza peowczyku czy tam kodomito z nowoczesnej, wydaje ci się że nie można popierac PiSu bez synekur a ja ci mówie że można i trzeba. Porządek z wami robi PiS i zanim nie skończy to ma zapewniony mandat społeczny a tobie zostało jedynie skowyt i biadolenie.

     • kojoto
      kojoto :

      Nie zwracając uwagi na bełkot uPadliny, który jawnie obnosi się z anty-polskimi wypowiedziami, czy Ty cyna nie rozumiesz, tego co san piszesz? PiS otwarcie korzysta z sanacyjnych wzorców, a po „wspaniałych rządach” „prze patriotycznej” sanacji w Polsce został właśnie „jedynie skowyt i biadolenie”?

     • upadlina
      upadlina :

      o czym pierdzielisz jóźwiak-kshyhu-kojot-Putin1983-kamcio??………..Pokaż przykłady moich anty-polskich tekstów załgana szujo banderowska!!………….Pokaż przykłady !!………..Jak zwykle oprócz kłamstw nic nie prezentujesz, a że kłamiesz to już wiadomo, bo złapałem cię z ręką w nocniku pedałku !!……….Dowody:
      http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-zapowiada-ostra-odpowiedz-na-rozmieszczanie-przez-usa-sprzetu-wojskowego-w-europie

     • Avatar
      cyna :

      Kojoto ja lubie pisać z tym ruskim głąbem tu nie chodzi o to że rusza mnie co ten głąb ma do odczytania z kartki tylko o zawłaszczanie Polskiej przestrzeni internetu przez mongolska dzicz ze wschodu. Co do PiS to daleko im do błedów sanacji. Wg ciebie która obecnie partia mogłaby sprawnie rządzić zamiast Pisu? Śpiewak bez struktur, głupiec petru,złodziej kijowski czy agent radek schetyna że o ZSLu i jego pomiotach nie wspomne a może chciałbyś powrotu czerwonych do sejmu? PiS jest jedyną opcją i dzięki Bogu że wygrali wybory oby w następnych wyborach zdobyli większość konstytucyjną i zastąpili ten konstytucyjny bełkot napisany przez komuchów i potomków ubeckich oprawców.

     • upadlina
      upadlina :

      jak zauważyłeś szczyna banderowski pomiocie to ty jesteś tu oszczywany przez większość forumowiczów, bo żaden Polak gnido nie będzie tolerował na polskim portalu dewiantów popierających nazizm i banderyzm !!………Nie masz tu zbyt wielu miłośników degeneracie banderowski, co jasno pokazuje jaki jest stosunek Polaków do takich zwyrodnialców jak ty !!………….Wierzgasz banderowski rzygu na wszystkie strony, bo pali ci się pod banderowską dupą !!…….Trump banderlandu wspierać nie będzie i pójdzie na odwilż z Rosją, a i PISuar zaczyna już zmieniać pod tym katem retorykę i wyraźnie mówi o tym kaczyński, który stwierdził, że jest ofiarą niebywałych nacisków uSSmanii !!…………Nie uciekniesz przed tym dewiancie banderowski !!………….High life się kończy dla ciebie wszo anty-polska !!

     • kojoto
      kojoto :

      Cyna – no niestety fakty przecza Twoim opiniom… a to, ż po za pisem widzisz tylko innych degenartów, to co ja Ci mogę na to poradzić? Oczywiście o RN, czy Korwinistach będziesz powtarzał brednie za mainstreamem, że to agenci Putina, faszyści i wariaci… póki Polacy sie nie ockną, póty nie ma szans na poprawę. PiS – PO, jedno dno.

     • Avatar
      cyna :

      Jeszcze jedno Kojoto nie ignoruj tego błazna bo on nie pojawił się tutaj dla oklasków tylko dla rubli z kremla i jak będziesz go ignorował to nie zniknie tylko nadal będzie sączył ten swój jad. To informacyjna wojna i trzeba w niej brać udział żeby nie przegrać, padlina intelektualna to idiota za którym stoi aparat putinowski dla mnie to jasne i dla ciebie też ale nie każdy który tu zagląda po raz pierwszy to rozumie a zgodnie z doktryna ten głąb porusza nasze czułe punkty jak Wołyń i znajduje poklask realizując określone zadanie. To nie jest nieszkodliwy idiota to wróg Polski.

     • upadlina
      upadlina :

      buhahahahaha!!…………Nie licz banderowska szmato na znikniecie z forum Polaków !!………..Nie licz !!………Teraz zaczynam rozumieć, dlaczego ostatnio tak się zacząłeś zachowywać jakbyś wziął dopalacze !!………….Sytuacja na świecie jest nie po twojej myśli hrywnowa dziwko i dlatego tak się zacząłeś rzucać, jak gówno spłukiwane w kiblu !!………Trump w faszyngyonie jasno mówi o odwilży z Rosją, a dla twojego banderowskiego grajdoła to oznacza tylko jedno szczyna: GAME OVER !!……….Na dodatek sam kaczyński zmienia retorykę i mówi o niebywałych naciskach faszyngtonu !!…………Zaczyna ci się banderowski szmaciarzu palić pod dupą, co??………..Większość portalu idioto chachłata popiera to, że Polska powinna żyć w zgodzie z Rosją i wyjść spod uSSmańskiego buta, który oprócz wojny i zniszczenia nie ma dla nikogo nic do zaoferowania !!………Obudź się szczyna!!……….Każdy Polak wie, że ten, kto popiera nazizm i banderyzm to wróg Polski !!………A ty gnido to robisz, więc na co liczysz??………….Tu na portalu większość to mądrzy ludzie, którzy sami myślą i niepotrzebni im ci, którzy mogliby im wskazywać co jest dobre, a co złe, bo oni sami widzą i wyciągają wnioski rzygu chachłaty !!………….Wojna informacyjna anty-polska szmato??……….Tak gnido !!………Miedzy Polakami i nazi-uSSmańsko-banderowskimi rzygami jak ty i wy tę wojnę przegrywacie !!

     • kojoto
      kojoto :

      A co do uPadliny, Cyna to jest to bezwątpienia przygłup i kretyn, ale zmanipulowany przez tych o których napisałeś – tamci nie poświęcaja raczej aż tyle czasu ma siedzenie na forum. Ten kretyn to jakiś zakompleksiony truteń na garnuszku u mamusi, czasu mu nie brakuje, a tak mu sie zdaje, że ma misję do spełnienia… nie obraź się, ale niestety ale jak ty tak zachwalasz PiS to trudno sie między takie wasze mądre dyskusje wtrącać.

     • upadlina
      upadlina :

      śmiać mi się z ciebie chce jóźwiak portalowy błaźnie !!……….Robisz z siebie idiotę hurtowo, a innych nazywasz kretynami !!………A przecież wystarczy tylko zacytować twój top post, aby wiedzieć, że w kategorii „największy portalowy idiota” jesteś absolutnie niezagrożony na pierwszym miejscu !!……..Oto the greatest hits of kojot-jóźwiak-kshyhu-Putin1953-kamcio:……kojoto.”…………ale jak się im napisze, żeby się kurwy odpierdoliły od Polaków, to skomlą, że są atakowani strasznymi wyzwiskami. Co się musi do WUJA stać, żeby redakcja wreszcie zrobiła z nimi porządek. Czy Kresy.pl chcą pobić rekord Guinnessa w ilości przekleństw na forum?”……………Buhahahahahaha!!………….to po prostu kabaret !!!!!……………I ktoś taki jak ty idioto nazywa innych kretynami??…………Hehehehehe!!…………Nikt mną nie manipuluje, bo mam twardy charakter i nigdy bym na to nie pozwolił !!……….Nie pierdziel więc farmazonów !!……….Czas na portalu??…………Coś ci wyjaśnię ćwoku chachłaty !!………Nie przeczę, że po banderowskim majdanie zaangażowałem się w działalność anty-banderowską i anty-uSSmańską i poświęcam jej sporo czasu, jednak cieszy mnie to, że z pozytywnymi efektami !!…….Obecnie uSSmania najprawdopodobniej przestanie wspierać twój banderland a dopuszczenie Trumpa do władzy oznacza, że władcy uSSmanii będą wycofywać się ze szczucia Polaków na Rosję, co oddala mozliwość ewentualnej wojny na polskim terytorium, czego najbardziej się obawiałem, a o czym ty i twoja banderowska nacja marzyły !!…….To fantastyczna wiadomość, a ostatnie wypowiedzi kaczyńskiego to potwierdzają !!……….Warto więc było poświęcać czas !!…………Po drugie chachłaty jełopie masz pecha, bo moja praca głównie odbywa się przy komputerze, więc mogę jednocześnie wykonywać ją i mieć stały podgląd na portal !!……..Na twoje nieszczęście banderowski jełopie !!…………..Turlaj więc dropsa !!

     • upadlina
      upadlina :

      Szczyna, banderowski rzygu !!…………Twój nadprezes cie jeszcze zadziwi szmaciarzu nazi-banderowski, tak jak i trump !!………Już nadprezes gada o tym, że był ofiarą uSSmanów i że trzeba przemyśleć politykę wobec twojego banderowskiego grajdoła !!…………Zobaczymy wkrótce półmózgu – choć w sumie to już widzimy – kto będzie biadolił i skamlał nazi-banderowski padalcu !!