Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania z posłami PiS poinformował, że jest już gotowy projekt zmian ordynacji wyborczej.

Prace nad reformą ordynacji wyborczej mają jednak się rozpocząć dopiero po tym jak zostaną przyjęte zmiany dotyczące reformy sądownictwa. Jak informuje PAP, w poniedziałek doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Ordynacja będzie zmieniona i projekt już jest gotowy. O “korekcie ogólnych zasad” mówił prezes PiS podczas spotkania z posłami, wynika z informacji PAP.

Podczas spotkania z posłami, Kaczyński poinformował również, że we wtorek prezydent Andrzej Duda otrzyma poprawki do projektów ustaw ws. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Prezydent Andrzej Duda we wrześniu zaprezentował swoje projekty ustaw dotyczące SN i KRS, a w miniony wtorek zostały one skierowane do konsultacji. W piątek odbyło się trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości. Podczas tego spotkania Kaczyński zapowiedział, że klub PiS zgłosi poprawki na piśmie do projektów, które wcześniej przedstawi prezydentowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PiS chce zmian w ordynacji wyborczej

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply