Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden złoży roboczą wizytę w Polsce. 

Zaplanowana jest ona od 20 do 22 lutego. Poinformowała o tym na konferencji prasowej Karine Jean-Pierre, rzeczniczka Białego Domu. 

Joe Biden spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, przywódcami Bukaresztańskiej Dziewiątki i wygłosi przemówienie na temat rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Będzie to druga wizyta prezydenta Joe Bidena w Polsce. Pierwszy raz amerykański przywódca odwiedził nasz kraj w marcu 2022 roku.

Wcześniejsze doniesienia medialne wskazywały, że amerykański prezydent miałby odwiedzić Polskę przy okazji rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku.

Prezydencki minister Marcin Przydacz potwierdził w poniedziałek, że planowana jest wizyta Joe Bidena w Polsce. Przydacz omawiał ją podczas wizyty w Waszyngtonie w ubiegłym tygodniu, ale nie chciał się wypowiadać o szczegółach. Zapytany, czego po tej wizycie oczekują strona polska i amerykańska, odpowiedział, że „my oczekujemy dalszego wsparcia NATO, w tym także i dla Polski, jeśli chodzi o amerykańską obecność wojskową w Polsce, a także oczekujemy przyspieszenia zakupów sprzętu wojskowego”.

Jego zdaniem amerykańskie oczekiwania względem tej wizyty to wola przekazania „message dla świata, dotyczący swojego leadershipu”.

Przypomnijmy, że prezydent USA Joe Biden potwierdził w ubiegły poniedziałek, że wybiera się z wizytą do Polski. Jak wskazał, nie został jeszcze ustalony termin. Joe Biden odpowiadał na pytania dziennikarzy w drodze ze śmigłowca Marine One do Białego Domu.

Kresy.pl / polsatnews.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz