„UE potrzebuje unii ds. bezpieczeństwa na dodatek do unii gospodarczej i walutowej, fiskalnej, energetycznej, rynków kapitałowych” – stwierdził szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Podczas konferencji prasowej w Brukseli, która odbyła się po spotkaniu z premierem Francji Manuelem Vallsem Juncker stwierdził, że trzeba wprowadzić unię ds. bezpieczeństwa – „Potrzebna jest unia energetyczna, rynków kapitałów, gospodarcza, monetarna, lecz uważamy, że potrzebna jest również unia bezpieczeństwa”.

Na konferencji Jean-Claude Juncker wezwał też do przyjęcia przez Radę UE propozycji Komisji Europejskiej mających znowelizować dyrektywę o broni. Zaostrzy ona przepisy dotyczące kontroli oraz zakupu broni palnej na terenie Unii Europejskiej.

Szef Komisji Europejskiej dodał, że można było uniknąć sytuacji w jakiej się teraz znajdujemy – „Uważam, że jeśli wszystkie rządy państw członkowskich stosowałyby się w swojej mądrości do propozycji Komisji zakresie bezpieczeństwa, to być może nie bylibyśmy dziś w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy”.

wpolityce.pl / kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. luk9921
    luk9921 :

    „Uważam, że jeśli wszystkie rządy państw członkowskich stosowałyby się w swojej mądrości do propozycji Komisji zakresie bezpieczeństwa, to być może nie bylibyśmy dziś w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy”.

    Jeśli wszystkie rządy były by na tyle głupie by stosować się do tego co mówi bruksela to czasy ZSRR jawiły by się jako sielanka.