Izraelski żołnierz zastrzelił w czwartek Palestyńczyka, który jechał z dużą prędkością w kierunku posterunku żołnierzy na okupowanym Zachodnim Brzegu – izraelskie wojsko twierdzi, że był to atak. Jeden z żołnierzy jest ranny.

Izraelski żołnierz został ranny na terytorium okupowanego Zachodniego Brzegu, w wyniku potrącenia przez samochód – przekazuje w czwartek The Times of Israel. Według izraelskiego wojska był to celowy atak.

Pojazd prowadzony przez Palestyńczyka uderzył żołnierza przy posterunku na posterunku wojskowym pod osadą Negohot w pobliżu miasta Hebron. Ranny żołnierz został zabrany do szpitala. Kierowca został zastrzelony na miejscu.

Według IDF, kierowca po zobaczeniu wojskowego posterunku miał przyspieszyć i skierować swój samochód wprost na na żołnierzy. Sytuacji nie przyglądało się więcej świadków.

Zobacz także: Młody Palestyńczyk zabity przez izraelskie wojsko

„Kiedy przybyliśmy na miejsce, połączyliśmy się z zespołem medycznym IDF, który opatrywał młodego żołnierza po zderzeniu z samochodem. Szybko umieściliśmy go w karetce pogotowia i zabraliśmy do szpitala, był w pełni przytomny i stabilny ” – poinformował paramedyk w rozmowie z portalem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O śmierci kierowcy pierwsze poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Wojsko pierwotnie przekazało, że cel został „zneutralizowany”. Nie było natychmiastowego komentarza palestyńskiego na temat okoliczności tego incydentu.

Dzień wcześniej, 15-letni Palestyńczyk został zabity przez izraelskie wojsko podczas starć na południu Zachodniego Brzegu Jordanu. Izraelscy żołnierze mieli wejść do obozu dla uchodźców w celu dokonania aresztowań. Doszło do starć pomiędzy żołnierzami a młodymi mieszkańcami placówki. Palestyński resort zdrowia podał, że 15-letni Zaid Qaisia został postrzelony w głowę, następnie zmarł na skutek obrażeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Resort podał, że ranni są także dwaj inni Palestyńczycy.W środę rano tysiące ludzi wzięło udział w procesji pogrzebowej Qaisy w Al Fuwar.Izraelskie wojsko podało, że do rozruchów doszło podczas interwencji w obozie dla uchodźców. Zaznaczono, że wojskowi chcieli zatrzymać podejrzanych o działalność terrorystyczną. Podkreślono także, że w okolicy słychać było strzały.

Kresy.pl/The Times of Israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz