Izraelski żołnierz zastrzelił w czwartek Palestyńczyka, który jechał z dużą prędkością w kierunku posterunku żołnierzy na okupowanym Zachodnim Brzegu – izraelskie wojsko twierdzi, że był to atak. Jeden z żołnierzy jest ranny.

Izraelski żołnierz został ranny na terytorium okupowanego Zachodniego Brzegu, w wyniku potrącenia przez samochód – przekazuje w czwartek The Times of Israel. Według izraelskiego wojska był to celowy atak.

Pojazd prowadzony przez Palestyńczyka uderzył żołnierza przy posterunku na posterunku wojskowym pod osadą Negohot w pobliżu miasta Hebron. Ranny żołnierz został zabrany do szpitala. Kierowca został zastrzelony na miejscu.

Według IDF, kierowca po zobaczeniu wojskowego posterunku miał przyspieszyć i skierować swój samochód wprost na na żołnierzy. Sytuacji nie przyglądało się więcej świadków.

Zobacz także: Młody Palestyńczyk zabity przez izraelskie wojsko

„Kiedy przybyliśmy na miejsce, połączyliśmy się z zespołem medycznym IDF, który opatrywał młodego żołnierza po zderzeniu z samochodem. Szybko umieściliśmy go w karetce pogotowia i zabraliśmy do szpitala, był w pełni przytomny i stabilny ” – poinformował paramedyk w rozmowie z portalem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

O śmierci kierowcy pierwsze poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia. Wojsko pierwotnie przekazało, że cel został „zneutralizowany”. Nie było natychmiastowego komentarza palestyńskiego na temat okoliczności tego incydentu.

Dzień wcześniej, 15-letni Palestyńczyk został zabity przez izraelskie wojsko podczas starć na południu Zachodniego Brzegu Jordanu. Izraelscy żołnierze mieli wejść do obozu dla uchodźców w celu dokonania aresztowań. Doszło do starć pomiędzy żołnierzami a młodymi mieszkańcami placówki. Palestyński resort zdrowia podał, że 15-letni Zaid Qaisia został postrzelony w głowę, następnie zmarł na skutek obrażeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Resort podał, że ranni są także dwaj inni Palestyńczycy.W środę rano tysiące ludzi wzięło udział w procesji pogrzebowej Qaisy w Al Fuwar.Izraelskie wojsko podało, że do rozruchów doszło podczas interwencji w obozie dla uchodźców. Zaznaczono, że wojskowi chcieli zatrzymać podejrzanych o działalność terrorystyczną. Podkreślono także, że w okolicy słychać było strzały.

Kresy.pl/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz