Obawy Izraela odnoszą się do potencjalnej obecności Irańczyków lub ich sprzymierzeńców na południowych obszarach Syrii.

Według telewizji Hadashot, Izrael zaakceptuje powrót syryjskich żołnierzy reżimu do granicy na Wzgórzach Golan, w zamian za zagwarantowanie przez Rosję, że w okolicy nie będą stacjonowały żadne siły irańskie, ani Hezbollah. Co więcej, Moskwa ma wezwać również wszystkie zagraniczne siły do opuszczenia Syrii, nie tylko Iran i Hezbollah, ale także Stany Zjednoczone i Turcję.

Telewizja twierdzi, że ustalenia zostały sfinalizowane podczas rozmowy telefonicznej między ministrami obrony Rosji i Izraela w miniony piątek. Izraelski minister obrony, Avigdor Lieberman, uda się w środę z wizytą do Moskwy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Również wczoraj, szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow powiedział, że na granicy z Izraelem powinna stacjonować tylko i wyłącznie armia syryjska. Jednak premier Benjamin Netanjahu, w następstwie słów Ławrowa, podkreślił, że „Izrael nie jest zainteresowany częściowymi porozumieniami, ale usunięciem irańskiej armii z całej Syrii.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Strategia Rosji na Bliskim Wschodzie

kresy.pl / the times of israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz