Izraelski żołnierz zastrzelił 16-letniego Palestyńczyka

Izraelski żołnierz zastrzelił 16-letniego Palestyńczyka podczas konfrontacji w pobliżu żydowskiego osiedla na okupowanym Zachodnim Brzegu, poinformowali w piątek palestyńscy urzędnicy. Izraelska armia przekonuje, że ​​jej żołnierze otworzyli ogień, aby chronić kierowców przed zamieszkami.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, izraelski żołnierz zastrzelił 16-letniego Palestyńczyka podczas konfrontacji w pobliżu żydowskiego osiedla na okupowanym Zachodnim Brzegu, poinformowali w piątek palestyńscy urzędnicy. Izraelska armia przekonuje, że ​​jej żołnierze otworzyli ogień, aby chronić kierowców przed zamieszkami.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4341.49 PLN    (19.73%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Świadkowie twierdzą, że incydent, na wschód od centrum miasta Ramallah, obejmował również starcia na otwartych polach między osadnikami, z których przynajmniej jeden był uzbrojony, a Palestyńczykami, przy czym niektórzy po obu stronach rzucali kamieniami.

Palestyńskie ministerstwo spraw zagranicznych nazwało zabicie nastolatka „egzekucją”. Drugi Palestyńczyk został postrzelony i ranny w tym incydencie, powiedzieli urzędnicy służby zdrowia i świadkowie.

Izraelskie wojsko powiedziało, że wojska otworzyły ogień, by rozproszyć setki Palestyńczyków, którzy spalili opony i rzucili kamieniami na drogę prowadzącą do osady Kochav Haszachar. „Zdajemy sobie sprawę z doniesień o Palestyńczyku, który został zabity”, napisano w oświadczeniu.

Izraelski kanał telewizyjny 14 podał, że podczas konfrontacji z Palestyńczykami został ranny osadnik, a jego pies został zabity.

Zobacz też: Rosyjski system S-300 ostrzelał izraelskie samoloty nad Syrią

Czytaj: Izrael reaguje na słowa ukraińskiego ambasadora o Banderze

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz