Minister budownictwa Jo’aw Galant uważa, że po pojawieniu się informacji o tym, że Baszszar al- Asad wykorzystuje tajne krematoria do niszczenia zwłok swoich ofiar, zamach przeciwko syryjskiemu przywódcy jest uzasadniony.

Galant wziął udział w konferencji w pobliżu Jerozolimy, gdzie odniósł się do sytuacji w Syrii. – Okoliczności w jakich ludzie są zabijani w Syrii, będąc celami dla broni chemicznej, spalane są ich ciała, to coś, czego nie widzieliśmy od 70 lat. Moim zdaniem, przekraczamy czerwoną linię. Nadszedł czas, aby przeprowadzić zamach przeciwko Asadowi. To takie proste.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były minister obrony Izraela: Bojownicy Państwa Islamskiego przeprosili nas za atak na nasze oddziały 

Galant nazwał działania Asada w Syrii „ludobójstwem”. Porównał zabicie Asada do odcięcia „ogona węża”. – Po tym – jak zaznaczył – możemy zając się głową, czyli Teheranem.

Galant jest byłym generałem Sił Obronnych Izraela i swego czasu odpowiadał za ich Dowództwo Południowe

Kresy.pl / Jerusalem Post

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz