Mosze Ja’alon powiedział w sobotę, że islamiści niechcący zaatakowali izraelski oddział, po czym przeprosili Izraelczyków.

W sobotę, podczas wywiadu dla telewizji Channel 10 w mieście Afula, Ja’alon powiedział – Był jeden przypadek niedawno, gdy Daesh otworzyło ogień, a następnie przeprosiło.

Ja’alon najprawdopodobniej miał na myśli incydent na izraelsko-syryjskiej granicy, który miał miejsce w ubiegłym roku w listopadzie. Po krótkiej wymianie ognia, Izraelczycy zaatakowali pozycje filii ISIS z powietrza i ziemi, zabijając czterech bojowników. Filia ISIS na Wzgórzach Golan nosi nazwę Armia Chalida ibn al-Walida i jest uznawana za organizację terrorystyczną. Formalny kontakt z tym podmiotem jest równoznaczny z komunikowaniem się z wrogiem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były szef gabinetu Colina Powella o ataku na Syrię: W ostateczności chodzi o Izrael [+VIDEO]

Jak informuje „The Times of Israel”, nadal nie wiadomo w jakiej formie islamiści mieli wyrazić swoje przeprosiny wobec Izraelczyków. Siły Obronne Izraela również odmówiły komentarza w tej sprawie.

Syria od dawna oskarża Izrael o bezpośrednie wspieranie bojowników ISIS.

Kresy.pl / Thetimesofisrael.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz