Minister bezpieczeństwa wewnętrznego Izraela Itamar Ben Gwir oświadczył w sobotę, że zaproponuje ustawę pozwalającą na stosowanie kary śmierci wobec terrorystów.

Izraelski minister bezpieczeństwa wewnętrznego Itamar Ben Gwir poinformował w sobotę, że rząd Izraela „podjął szereg ważnych decyzji”. „Wkrótce przedstawię w Knesecie ustawę o karze śmierci dla terrorystów i mam nadzieję, że uchwalimy ją znaczną większością głosów” – dodał.

Wyraził opinię, że ogłoszone przez rząd Izraela środki bezpieczeństwa w odpowiedzi na terroryzm są „ważne”, lecz pragnie on „o wiele więcej”. „Będę kontynuował i dążył do coraz większej liczby decyzji dotyczących zwalczania terroru” – napisał.

Jak informowaliśmy, w piątek wieczorem 21-letni uzbrojony Palestyńczyk otworzył ogień do osób wychodzących z jednej z synagog w Jerozolimie Wschodniej.

Atak miał miejsce w synagodze w Newe Ja’akow. Według MSZ Izraela zginęło 7 osób, a 10 zostało rannych. Z kolei izraelskie służby ratownicze określiły liczbę ofiar śmiertelnych na 5, dodając, że kolejne 5 rannych osób zostało zabranych do szpitala. Później dodano, że dwie osoby zmarły w szpitalu. Łącznie zginęło 5 mężczyzn i dwie kobiety.

Piątkowy atak nastąpił dzień po tym, jak dziewięciu Palestyńczyków zginęło, a dziesiątki zostało rannych w izraelskiej operacji wojskowej w mieście Jenin na Zachodnim Brzegu.

Izraelska policja poinformowała, że jej siły zatrzymały 42 krewnych i sąsiadów sprawcy ataku w celu ich przesłuchania.

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz