Izraelska armia rzekomo weszła do miasta Gazy

Izraelski generał Herzi Halevi twierdzi, że IDF weszło do miasta Gaza i otacza je z kilku kierunków.

Jak przekazał w czwartek portal Times of Israel, Izraelski generał Herzi Halevi twierdzi, że IDF weszło do miasta Gaza i otacza je z kilku kierunków.

Zobacz też: Izrael: Jesteśmy u bram Gazy

„Przeszliśmy kolejny znaczący etap wojny. Siły znajdują się w sercu północnej Gazy, działają w mieście Gaza, otaczają je i pogłębiają osiągnięcia” – stwierdził Halevi w oświadczeniu wydanym przez bazę Sił Powietrznych.

„Siły walczą na gęstym i złożonym obszarze miejskim, który wymaga profesjonalnej walki i odwagi” – mówi.

Mówi, że żołnierze biorą udział w walce w zwarciu. „Siłom lądowym towarzyszy dokładny wywiad oraz ogień z powietrza i morza. To partnerstwo sprawia, że walka jest znacznie skuteczniejsza” – kontynuuje Halevi.

Izraelska armia poinformowała w środę o rozmieszeniu kutrów rakietowych na Morzu Czerwonym. W oświadczeniu stwierdzono, że to odpowiedź na ataki rakiet dalekiego zasięgu i dronów, do których przyznał się szyicki ruch Huti z Jemenu. Zdjęcia opublikowane przez Siły Obronne Izraela pokazują najprawdopodobniej korwety klasy Sa’ar, patrolujące akwen w pobliżu portu w Eljacie nad Morzem Czerwonym.

Jemeńscy Huti oświadczyli we wtorek, że wystrzelili w kierunku Izraela „dużą liczbę” dronów i rakiet balistycznych. Izrael poinformował o zestrzeleniu rakiety przez system Arrow.

W oświadczeniu rzecznik sił Hutich powiedział, że była to już trzecia operacja wymierzona w Izrael i zapowiedział, że będą kolejne. Yahya Saree dodał, że ataki te będą kontynuowane, dopóki Izrael nie zaprzestanie agresji względem Strefy Gazy.

Niedługo po eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego przywódca jemeńskich Huti, Abdel-Malek al-Huti zagroził, że w razie bezpośredniej ingerencji USA w konflikt, ruch ten odpowie, wystrzeliwując drony i rakiety w stronę Izraela.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ubiegłym tygodniu Izrael oskarżył ruch Hutich o wysłanie dronów, które miały spowodować eksplozje w dwóch egipskich miastach nad Morzem Czerwonym, twierdząc, że były one wymierzone w państwo żydowskie.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply