Syryjska obrona powietrzna zestrzeliła kilka izraelskich pocisków rakietowych podczas nalotów, które miały miejsce w środę przed świtem. Celem ataków było miasto portowe Latakia – poinformowały w środę syryjskie siły zbrojne.

W oświadczeniu armii syryjskiej stwierdzono, że ataki z powietrza wkrótce po drugiej w nocy uderzyły w kilka obszarów wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Latakii – informuje agencja „Reuters”. W wyniku ataków miał zginąć jeden cywil, sześciu odniosło rany.

Pociski miały uderzyć m.in. w cywilną fabrykę tworzyw sztucznych w mieście Latakia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Izrael przeprowadził naloty na terytorium Syrii [+VIDEO]

„Nasza obrona powietrzna przechwyciła pociski agresorów” – armia podała w komunikacie.

Wcześniej syryjskie media donosiły, że izraelskie pociski uderzyły również w miasto Hifa, na wschód od miasta portowego Latakia, oraz Misyaf w prowincji Hama.

Agencja „Reuters” podkreśla, że chociaż izraelskie ataki w ostatnich kilku latach były wymierzone w wiele części Syrii, rzadko uderzały w Latakię, która znajduje się w pobliżu rosyjskiej bazy lotniczej Hmeimim.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: MEM: Izrael znowu zaatakował terytorium Syrii

Źródło związane z izraelskimi siłami zbrojnymi zadeklarowało w rozmowie z agencją, że izraelski naloty były nakierowane także na kilka obszarów miasta Jabla w północno-zachodniej prowincji Latakia, bastionie mniejszości alawickiej, która dominuje w armii i siłach bezpieczeństwa Syrii.

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz