Ayatollah Hatami i ministerstwo spraw zagranicznych Iranu uważają, że Arabia Saudyjska nie eliminuje terrorystów tylko morduje zwolenników reżimu. W tym walczących z ISIS szyitów.

Arabia Saudyjska ogłosiła wcześniej, że wykonano karę śmierci na 47 osobach podejrzewanych o związki z terrorystami. Pośród zabitych był znany szyicki duchowny krytykujący sunnicki reżim Saudów Al-Nimr. Był on znany jako zwolennik pluralizmu religijnego w Arabii Saudyjskiej a także zwolennik reform konstytucyjnych. Jak powiedział Hatami Morderstwo szejka Al-Nimra jest dowodem na zbrodniczość saudyjskiego reżimu. Nie mamy wątpliwości, że krew męczenników posłuży do obalenia domu Al-Sauda.

W tej sprawie wypowiedziało się także ministerstwo spraw zagranicznych Iranu. W oficjalnym oświadczeniu napisano:

W czasie kiedy terroryści, wspierani przez królestwo (saudyjskie) naruszają pokój i bezpieczeństwo a także tworzą zagrożenie dla ludzi w regionie, reżim w Rijadzie przeprowadza kaźń swoich przeciwników politycznych takich jak szejk Al-Nimr. To dowód na to jakie są prawdziwe cele saudyjskich władz. Pokazuje nam to całą głębię moralnego upadku.

Al-Jazeera/KRESY.PL

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz