Indyjski okręt podwodny wykrył i zneutralizował w trakcie ćwiczeń wojskowych amerykański atomowy okręt podwodny klasy Los Angeles.

Do zdarzenia doszło w trakcie indyjsko-japońsko-amerykańskich ćwiczeń Malabar 2015w zatoce Bengalskiej w październiku. O zdarzeniu donoszą dopiero teraz media indyjskie i amerykańskie. Indyjski konwencjonalny okręt podwodny klasy Sindhughosh,INS Sindhudhvajzatopił amerykański okręt USS City of Corpus Christio napędzie nuklearnym.Amerykanom nie udało się nawet wykryć indyjskiego okrętu w czasie gdy zostali zniszczeni przez torpedę TE-2.

Ciekawym jest fakt, że indyjska jednostka została zwodowana już 30 lat temu- jest to typ sowieckiego okrętu podwodnego klasy u 877EKM. Specjaliści zwracają uwagę na to, że okręt ten jest także na wyposażeniu floty rosyjskiej, znacznie nowocześniejszej i lepiej wyszkolonej od indyjskiej.

Ambasada USA nie komentuje sytuacji.

Altair.com.pl/KRESY.PL

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zeus
    zeus :

    Zatopił go W SYMULOWANEJ WALCE. W realnych warunkach, ale w symulacji. Rzecz wyszła i jest znana od 1 grudnia. Oba okręty dostaly te same dane i wyruszyły na wzajemne polowanie na siebie. Po jakimś czasie okręt amerykański otrzymał rozkaz wynurzenia. Gdy to zrobili, zameldowali, ze nie mogli odnaleźć przeciwnika. A wtedy dowiedzieli się, ze już „nie żyją”, bo zostali zatopieni indyjską torpedą. nawet nie zorientowali się, kiedy i skąd indyjski okręt podpłynął, namierzył ich i odpalił torpedę. Na ich szczęście nie była to torpeda bojowa.

  2. zeus
    zeus :

    „Indyjski okręt do wykrycia jednostki amerykańskiej wykorzystał system hydroakustyczny nowej generacji USHUS, który został zainstalowany w ramach niedawnej modernizacji. To rodzimy produkt z bogatą bazą sygnatur szumów potencjalnych przeciwników. Warto przypomnieć, że INS Sindhudhvaj to okręt starego sowieckiego projektu 877EKM. Został zwodowany blisko 30 lat temu, w czerwcu 1987. Indie dysponują obecnie dziewięcioma takimi okrętami”. Amerykanie mają szczęście, że to była tylko ćwiczebna torpeda.