Incydent na granicy z Czechami. Oddano strzały ostrzegawcze

Mieszkający na stale w Czechach obywatel Niemiec próbował nielegalnie przekroczyć granicę z Polską. Z uwagi na jego agresywne zachowanie żołnierz pełniący służbę oddał strzały ostrzegawcze.

W miejscowości Pliszcz w woj. opolskim, na granicy polsko-czeskiej doszło we wtorek do incydentu. W rejonie tym granicy państwa strzegą żołnierze 10. Brygady Logistycznej z Opola. W pewnym momencie agresywnie zachowujący się mężczyzna próbował nielegalnie przekroczyć granicę od strony czeskiej. Pełniący służbę żołnierz musiał oddać strzały ostrzegawcze.

Rzecznik jednostki, kpt. Piotr Płuciennik cytowany przez portal Interia.pl poinformował, że sprawcą był obywatel Niemiec mieszkający na stałe w Czechach. Postanowił wejść do Polski w niedozwolonym miejscu.

 

“Od strony czeskiej do posterunku podjechał samochód osobowy, z którego wysiadł mężczyzna. Nie zwracając uwagi na polecenia wydawane przez żołnierzy, kilka razy próbował wejść na teren naszego kraju” – powiedział kpt. Płuciennik. Dodał, że „kiedy polecenia ustne nie skutkowały, a mężczyzna nie zamierzał podporządkować się poleceniom żołnierzy, oddano dwa strzały ostrzegawcze”. Obywatel Niemiec został zatrzymany i przekazany Straży Granicznej.

Według mediów, to już drugi w ostatnich dniach incydent na opolskim odcinku granicy państwowej. Kilka dni wcześniej żołnierze zatrzymali trzy obywatelki Czech. Podczas przejażdżki konnej, nieświadomie przekroczyły one granicę. Kobiety otrzymały ustne upomnienie.

Przeczytaj: Strzelanina na Białorusi w pobliżu granicy z Polską. Zatrzymano obywateli Rosji

Czytaj również: Strzały na polsko-ukraińskiej granicy – zatrzymano fałszywych rybaków

Zobacz: Ukrainiec sforsował bramę na przejściu granicznym w Rawie Ruskiej, padły strzały [+FOTO]

Interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply