III Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce 2018 [+VIDEO]

Policja musiała użyć siły wobec osób, które usiłowały zakłócić III Marsz Żołnierzy Wyklętych, który w odbył się w sobotę w Hajnówce.

Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce zebrał około 200 uczestników. Tuż przed rozpoczęciem marszu przewodnicząca kontrmanifestacji przy Soborze św. Trójcy związała i rozwiązała zgromadzenie, po czym próbowała zgłosić zgromadzenie spontaniczne, które miałoby odbywać się na trasie przemarszu. Nowo zgłoszone zgromadzenie pozostało jednak nielegalne, ponieważ znalazło się na trasie zgłoszonego wcześniej Marszu Żołnierzy Wyklętych.

Sam marsz wyruszył sprzed kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Uczestnicy nielegalnej kontrmanifestacji usiedli na drodze przemarszu i nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy policji.

CZYTAJ TAKŻE: MSZ Białorusi: „Bury” to zbrodniarz wojenny

Policjanci zmuszeni byli użyć siły fizycznej – przekazał Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej policji. Dodał również, że zastosowano chwyty obezwładniające w stosunku do osób które zakłócały przebieg legalnie zgłoszonej manifestacji. Ktupa dodał, że osoby te są legitymowane, a po czynnościach zostaną zwolnione.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Wśród przedstawicieli protestujących przeciw Marszowi Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce znaleźli się m. in. przedstawiciele Obywateli RP, a także lider partii Razem Adrian Zandberg.

Film w serwisie Facebook dodali przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji:

Kresy.pl / wspolczesna.pl / dziennik.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz