Banderowska symbolika i pieśni w Lwowskim Seminarium Duchownym Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Wypełnienie zadania przez alumnów greckokatolickeigo seminarium przybrało raczej charakter wiecu OUN. Alumni powiewają czerwono-czarnymi flagami używanymi także przez UPA i śpiewają upowską piosenkę „Lenta za lentoju”, wszystkiemu towarzyszy również wymyślony przez ideologów OUN okrzyk „Sława Ukrajini Herojam Sława!”

youtube.com/kresy.pl

Reklama36 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • sylwia :

    Ci pikusie krajali polskie dziewczyny na kawałki piłami po gwałtach. Ci pikusie wrzucali ludzi do studni, zakopywali ich żywcem i wypruwali im wnętrzności nożami uprzednio poświęconymi przez popów greko-katolickich. Ci pikusie nabijali dzieci na sztachety i niemowlęta na widły. Ci pikusie zaszywali żywym ludziom żywe koty w brzuchach. Ci pikusie są gotowi zrobić to samo: zakatować bestialsko 400 000 Polaków lub więcej. Niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich pikusiów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie – gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Zbrodnie niemieckie i bolszewickie nie usprawiedliwiaja ludobójstwa Polaków dokonanego przez Ukraińców.

    http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2014/02/wolyn2.jpg

    http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2014/02/wolyn1.jpg

    http://www.fronda.gliwice.pl/lay_img/wolyn4.jpg

    http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2013/04/wolyn.jpg

    http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2013/06/wolyn__ofiara_masakry.jpg

    http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2014/03/Wolyn-3.jpg

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=ZlzmXYdKY8w

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=_wHeHB4xM20

    • anarchista :

     @ amstaf358: 06.09.2014 09:07) .
     ………………………………………….My to wiemy, Zachód to wie,normalni oczytani ludzie to wiedzą,tylko….promoskiewskie oszołomy tego widzieć nie chcą…………………………………..Reprezentujesz swoją postawą albo głupotę albo brak wiedzy . DLA JASNOŚCI MY WIEMY W MAŁYM STOPNIU BO KŁAMANO I POMIJANO MILCZENIEM TEN HOLOKAUST. ZACHÓD NIC NIE WIE A NA PEWNO NIE WIEDZĄ O TYM ,,NORMALNI” LUDZIE . I DLA TWOJEGO PEŁNEGO ZADOWOLENIA POWIEM ŻE PROMOSKIEWSKIE OSZOŁOMY WIEDZĄ NA TEN TEMAT WIĘCEJ NIŻ CAŁY ZACHÓD RAZEM WZIĘTY. jEŚLI TAK DOBRZE ZACHÓD WIE O MORDACH UKRAIŃSKICH DLACZEGO NIE ZROBIC W BRUKSELI WYSTAWY O NICH ? NP HITLER I BANDERA ZBRODNICZA IDEOLOGIA – SWOBODA JEJ KONTYNUACJA. ZAMIEŚCIĆ ZDJĘCIA Z METOD JEJ WPROWADZANIA . ?????

     • sylwia :

      P. Anarchista: tu znów wypływa niezachwiane i konsekwentne posłuszeństwo okazywane przez pewnych użytkowników Uchwale Prowidu OUN: ich główne zadanie doby obecnej; napuszczać Polaków na Rosjan. W rosyjskich mediach napuszczają Rosjan na Polaków. Stąd są te powielania mantr o ruskich agentach, ruskich oszołomach, moskalach, sowietach, itp. ad nauseam. Cytuję porzedni wpis. Ludzie pomawiający innych o agenturalność rosyjską robią to w myśl polecenia OUN-b (Bandery). Użytkownik Koben44 zamieścił o tym wartościowy wpis. Cytuję: ‚Koben44: 30.08.2014 11:41 „Oto jak banderowcy manipulują Polską. … Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. „Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego – do Polski i Polaków. […] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie […] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną […], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej. http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
      ttp://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html

     • anarchista :

      Polska miota się w paranoicznym i szkodliwym dla Niej popieraniu ukrów zachodnich opanowanych przez banderyzm.Za wszelką cenę i straty gospodarcze popierająca Faszyzm z Kijowa. Stratedzy w Waszyngtonie doskonale wiedzieli, co się stanie ze wschodnią Ukrainą i dlatego ją podpalili ,Można się zżymać( ja tam nie zżymam się raczej z satysfakcją obserwuję ten rozpad ) na to, że Ukraina praktycznie skapitulowała ogłaszając zawieszenie broni w Donbasie, ale przepraszam(nie przepraszaj ), czym i kim mają walczyć doborowymi jednostkami Putina? Może kosami, kamieniami.,,Walka tymi narzędziami wychodzi im najlepiej szczególnie z cywilna ludnością Polakami we Wschodnich województwach II RP. I o tym należy pamiętać iciągle przypominać bo Zachód nic nie chce o tym wiedzieć) Mamy więc polityczny kabaret, groźne miny, pohukiwania, durne wystąpienia Obamy, z których nic nie wynika, ale to absolutnie nic, a ………..wszyscy ważni tego świata wiedzą, że Ukrainy, jako jednolitego terytorialnie państwa już nie ma. Ukraina została zdradzona, Kraj który powstał na mordzie i zdradzie powinien przestać istnieć. Polska będzie zdradzona tak jak Uk…Czy to nastapi zależy tylo i wyłącznie od nas i natychmiastowej rewizji naszych priorytetów politycznych..Może Obama nie wiedzieć, że nie było polskich obozów śmierci, może nawet nie wiedzieć, gdzie ten „Poland” leży, ale to chyba proste do wywnioskowania, że nasz kraj należący do NATO jest dziś w bezpośrednim zagrożeniu. Nie byłoby tego PROBLEMU gdyby w durny i zabójczy sposób nie zrezygnowano dzięki ,,starszym braciom” z pokojowej możliwości odebrać to co zawłaszczył Stalin w 1939 r .

     • anarchista :

      @ amstaf358: 06.09.2014 10:19 ). A co mają do tego w tym momencie zbrodnie Sowieckie do zbrodni ukrów – z OUN- UPA , zresztą popełnianych w tym samym czasookresie ???. Czyżbyś w Kijowie nałeżał do mutacji T.P.Z-ZSRR – Towarzystwa przyjażni z ukrami – Kolejny raz powtarzam że ,Zachóe nic nie wie o zbrodniach OUN-UPA. i wiem co piszę .

   • anarchista :

    @korczak: 06.09.2014 08:06). No właśnie dlatego trzeba ciągle nagłaśniać ten ukraiński holokaust na całym Zachodzie bo nić o nim nie wiedzą i nie widzą symboliki Faszystowskiej prawego sektora i tych ,,bojców”rezunów . Kiedyś już fundowano Mi towarzystwo Przyjażni Polsko -Radzieckiej wystarczyło zapomnieć o Katyniu . Dzisiaj ukraińskie chachły wszelkiej maści : korczaki uri kindzaly i inne śmiecie forumowe . Wrzeszczą kochajmy ukrów -wystarczy zapomnieć o Mordach na Polskiej ludności popełnionych Na Polskiej ziemi . Jedyny efekt pozytywny z całej tej zadymy to fakt że , ukraina już się rozlatuje -wczoraj utraciła Wschodnie tereny . Teraz otwarte jest tylko pytanie kak daleko od Kijowa Putin postanowi ustanowić strefę rozdziału 2-3 no może 5 kilometrów od niego . Teraz lada chwila uderzą Węgry i Rumunia . i odbiorą swoje ziemie Etniczne zrabowane przez Stalina .

 1. amdg86 :

  Nie ma narodu ukrainskiego.Istnieje tylko separatystyczny ruch ukraiński stworzony przez Niemcy i Austrię dla rozbicia Polski i Rosji.Ukrainski ruch polityczny został stworzony sztucznie przez: 1.utożsamienie wyznania z narodowością , 2.stwarzanie sztucznych różnic i wywołanie nienawiści do Polski , 3.przez stałe tępienie ludności,posiadającej wyrażnie polskie poczucie narodowe, 4.nadużycie cerkwi.
  Dla Lwowa i Kresów Wschodnich przychodzi okres okupacji,najpierw bolszewickiej (1939-1941), pózniej niemieckiej (1941-1943). ”Ukraincy” tak w czasie jednej, jak i drugiej dążą wszelkimi środkami do zniszczenie polskiego życia: religijnego, kulturalnego, gospodarczego.Współpracują usilnie z Żydami i nad wywożeniem Polaków na Sybir. Zbrodnie ”Ukraińców” wobec Polaków pod okupacją niemiecką natomiast dochodzą do szczytu szatańskiego bestialstwa.Ich naczelną dewizą staje się hasło : ”rizaty Lachów i łatynników”(ewidentnie widać tu w pełni natchnienie demoniczne).W myśl tej zasady dokonują ohydnych zbrodni.Mordują tysiące Polaków: mężczyzn , kobiet, dzieci – znęcają się nad nimi w okrutny sposób; wydłubują oczy,obcinają ręce i nogi , piersi u kobiet , kobietom w ciąży wydzierają płód z wnętrzności.Ukraińcy w szale niszczenia polskości wyprzedzają nawet Niemców.

 2. kp :

  Szokujące! Nazizm ukraiński i kościół za pan brat! Ten obrazek powinien obejrzeć każdy, kto uważa, że problem nazizmu ukraińskiego czerpiącego z UON/UPA nie istnieje. Przeciwnie okazuje się, że zapuścił on głębokie korzenie na zachodniej Ukrainie. Nawet jeżeli ci ludzie nie mają pełnej świadomości, czym była ideologia UON/UPA, to jednak stają pod jej sztandarem.
  Czytając komentarze, z których wynikają obawy przed tym, że Ukraińcy będą domagali się/odbiorą nam Przemyśl, Sandomierz itp. nie mogę oprzeć się refleksji, jak nisko upadliśmy jako państwo i jak skarlały nasze serca. To nie serce Lwa – Sobieskiego, ale coś mniejszego niż serduszko, co może ma mała myszka. Kiedyś mierzyliśmy się z Moskwą przez znaczny czas z sukcesami – także w 1920 r., a dziś boimy się Ukraińców, którzy nie potrafili sobie poradzić z kilkoma tys. rebeliantów, którzy mają blisko 2xwiększe państwo i nie potrafią go zagospodarować. Czy to nie przesada? Trzeba trochę zmienić myślenie Panie i Panowie.

 3. amdg86 :

  Taka ciekawostka.
  Czy słyszeliście może o tym że te ”ice bucket challenge” to rytuał satanistyczny?
  Gdzieś o tym czytałem , nawet bym się nie dziwił ponieważ dzisiejsze czasy wskazują na wysoką skalę odczłowieczenia co by jeszcze raz potwierdziło że diabeł jest wyjątkowo aktywny i ukrywa się pod wszelkimi symbolami mającymi prześmiewcze , blużniercze i ukryte znaczenie.Sprawdżcie to.

 4. raf66 :

  Szanowni Państwo.Moim zdaniem zapominamy o kilku sprawach. Zawsze mieliśmy problemy z Ukraińcami i Ruskimi ( przy czym „problemy” to eufemizm ).Jedni i drudzy to mordercy ( Katyń ,Wołyń) Natomiast w chwili obecnej Ruscy nie wysuwają względem Nas żądań terytorialnych , natomiast banderowcy i owszem. Nie kocham ani jednych ani drugich, ale w chwili obecnej zdecydowanie bardziej nam „po drodze” z ruskimi. Natomiast jednego jestem pewny: ta banderowska banda jak tylko otrząśnie się z przegranej na Wschodzie będzie próbowała wyładować swoją frustrację na Nas, i to oczywiście nie brzmi zbyt optymistycznie , ale tego się boję….

 5. raf66 :

  Szanowni Państwo.Moim zdaniem zapominamy o kilku sprawach. Zawsze mieliśmy problemy z Ukraińcami i Ruskimi ( przy czym „problemy” to eufemizm ).Jedni i drudzy to mordercy ( Katyń ,Wołyń) Natomiast w chwili obecnej Ruscy nie wysuwają względem Nas żądań terytorialnych , natomiast banderowcy i owszem. Nie kocham ani jednych ani drugich, ale w chwili obecnej zdecydowanie bardziej nam „po drodze” z ruskimi. Natomiast jednego jestem pewny: ta banderowska banda jak tylko otrząśnie się z przegranej na Wschodzie będzie próbowała wyładować swoją frustrację na Nas, i to oczywiście nie brzmi zbyt optymistycznie , ale tego się boję….

  • votum_separatum :

   @Raf66 w zupełności zgadzam się z Panem. Największym zagrożeniem dla Polski są państwa mające lub mogące mieć w obec nas roszczenia terytorialne. Widzę tu naeobanderowską Ukrainę i Niemcy. Rosji nie ma się co obawiać w tej chwili. Niestety takie zagrożenie może być wywołane przez nasze władze. Podobnie jak zaangażowanie u boku USA w bezsensowne i szkodliwe wojny z krajami islamskimi powoduje (przeciwnie do tego co mówią politykierzy) wzrost zagrożenia terrorystycznego, podobnie zaangażowanie Polski w wojnie Amerykańsko-Rosyjskiej na Ukrainie powoduje wzrost zagrożenia dla Polski. Należy zauważyć, że ci którzy najgłośniej wołają o obecność amerykańskiego żołdaka w Polsce jednocześnie prowadzą szkodliwe działania wobec modernizacji i wzrostu siły Wojska Polskiego. Wystarczy spojrzeć na specyfikacje przy przetargach na sprzęt aby zauważyć, że ktoś nie chce abyśmy mieli mocne zęby. Nie wspominając o żałosnej liczebności WP. Tych ludzi widać potem na intratnych stanowiskach m.in. w firmach z USA. Wracając do Ukrainy, dobrze by było gdyby Ukraińcy własnymi rękami zlikwidowali problem banderyzmu. W wypadku gdyby Ukraińcy w obecnej sytuacji uzyskali powodzenie w Noworosji banderyzm ulegnie wzmocnieniu i w dalszej kolejności celem Ukraińców mogłaby się stać Polska.

 6. votum_separatum :

  Widać, że Kościół Grekokatolicki mimo że oficjalnie w jedności ze Stolicą Apostolską jest jeszcze mocno osadzony w realiach schizmatyckiej cerkwii prawosławnej. K. Grekokatolicki to w rzeczywistości kościół narodowy Ukraińców i pod tym względem przypomina autokefalię schizmatycką lub episkopalizm heretycki. W zasadzie bliżej im do prawosławnych. Nie mogę znieść myśli, że ich kapłani sprawują ważną Eucharystię a jednocześnie głoszą tak zwyrodniałe hasła.

  • tutejszym :

   Moim zdaniem kler grekokatolicki – jak przedtem tak i teraz – walczy o rząd dusz swoich owieczek i o wyalienowanie ich ze społeczności wiary prawosławnej. Celem banderowców, przewidujących klęskę swojej ideologii na Ukrainie, jest zapewnienie sobie władzy na obszarze ZapUkr (moje określenie), co pokrywa się z celem Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej. Tak że postulowane przeze mnie powstanie potworka pod nazwą ZapUkr – z postulatem jednej nacji i jednej wiary – jest wielce prawdopodobne.