Prezydent Francji Francois Hollande stwierdził w radiu France Inter, że Bruksela powinna ostro traktować państwa unijne, w których do władzy doszły ugrupowania prawicowe. Na przykład – Polskę.

Członkostwo państw w Unii Europejskiej może być zawieszone, ponieważ Europa ma narzędzia prawne, zagwarantowane w traktatach, by zapobiegać naruszeniom zasad demokratycznych– mówił Hollande. Dodał jednak, że „kiedy wolność mediów jest zagrożona, albo gdy naruszane są konstytucja i prawa, Europa nie może działać wyłącznie jako zabezpieczenie, lecz powinna wprowadzić procedury w celu wyeliminowania takich krajów z powodu naruszeń”.

Francuski prezydent opowiedział się za daleko idącym monitoringiem i „kontrolą” prewencyjną proponowanych zmian w ustawodawstwie polskim. Komisja Europejska 13 stycznia wszczęła wobec Warszawy „procedurę ochrony praworządności” w związku z zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

pch24.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. leszek1
    leszek1 :

    Ostatni idiota. Jezeli Polska bedzie zawieszona w prawach czlonka UE, logicznym bedzie dla niej zacisnienie wiezow gospodarczych i militarnych (wspolna armia) z krajami Grupy Wyszehradzkiej i zblizenie sie do Rosji, lub Chin. Po takich zabiegach zgnila UE nie wytrzyma konkurencji z krajami Grupy W. i rozsypie sie w bardzo krotkim czasie.

  2. oferma
    oferma :

    Proszę bardzo, w du… mam ta unie zniewieściałych pedałów! Obecnie to będziemy dokładać do interesu, w NAGRODĘ otrzymamy rzeszę młodych i leniwych bandziorów arabskiego pochodzenia którzy uważają że IM się NALEŻY! Powiem więcej wywalcie nas z unii będę się czuł znacznie lepiej, chociaż to bardzo wątpliwe bo te cioty muszą mieć kogo doić 😛 (jak komuś się nie podoba mój newspeak to DOBRZE! bo mam to gdzieś)