Były prezydent Afganistanu udzielił wywiadu telewizji Fox News.

Karzaj powiedział w środę, że „Daesz” (arabskie określenie Państwa Islamskiego) „jest produktem USA”. – Daesz, które jest organizacją złożoną z obcokrajowców, powstało w 2015 roku w trakcie amerykańskiej obecności – powiedział Hamid Karzaj o obecności dżihadystów spod znaku Państwa Islamskiego w Afganistanie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były minister Izraela: Bojownicy Państwa Islamskiego przeprosili nas za atak na nasze oddziały

Karzaj powiedział, że regularnie otrzymuje informacje o tym, że nieoznakowane helikoptery zrzucają zapasy dla PI na granicy afgańsko – pakistańskiej. Według Karzaja – Amerykanie myślą, że jest to ziemia niczyja na której można eksperymentować i którą można wykorzystywać, ale nie mają racji. Mamy tutaj głęboko patriotyczną ludność, która na to nie pozwoli.

Karzaj skrytykował rownież niedawne zrzucenie przez Amerykanów bomby typu MOAB na terytorium Afganistanu.

Kresy.pl / Foxnews.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz