Pozew o zniesławienie i znieważenie został wytoczony przez uczestnika Marszu Bawera Aondo-Akaa. Guy Verhofstadt nazwał wszystkich jego uczestników faszystami.

Pozew w imieniu dra Bawera Aondo-Akaa, działacza społecznego, polityka Prawicy RP, patrioty i uczestnika Marszów Niepodległości, przeciw Guyowi Verhofstadtowi został złożony w piątek w warszawskim sądzie przez prawników Ordo Iuris.

Poza aktem oskarżenia złożono także wniosek do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, w którym dr Aondo-Akaa chce pociągnięcia Guya Verhofstadta do odpowiedzialności dyscyplinarnej, – nałożenia nagany, utraty prawa do otrzymywania diety, czasowego zawieszenia uczestnictwa w całości lub w części prac Parlamentu.

CZYTAJ TAKŻE: Czarnoskóry uczestnik Marszu Niepodległości rozważa pozwanie Guya Verhofstadta

Pozew Aondo-Akaa jest efektem skandalicznych słów jakie wypowiedział Guy Verhofstadt po Marszu Niepodległości: Na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów. (…) Marsz ten miał miejsce 300 kilometrów od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Ordo Iuris można przeczytać: Słowa polityka miały niewątpliwie charakter obelgi skierowanej pod adresem uczuć patriotycznych Polaków, były wyrazem uprzedzeń narodowych i religijnych oraz dyskryminacji ze względu na poglądy polityczne, ich celem było obrażenie narodu polskiego, a w szczególności wszystkich uczestników Marszu Niepodległości. Szokujące słowa europosła były całkowicie sprzeczne z wartościami, które leżą u podstaw zjednoczonej Europy, w tym z tolerancją, solidarnością i poszanowaniem godności każdego człowieka. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ta wypowiedź odbiła się szerokim echem zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach.

Prezes Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski dodał, że dr Bawer Aondo-Akaa dopuszcza przyjęcie przeprosin od belgijskiego polityka, które byłby skierowanych do wszystkich uczestników Marszu Niepodległości. Oprócz tego Guy Verhofstadt powinien wspólnie z powodem złożyć wieńce pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz