Dr Bawer Aondo-Akaa, czarnoskóry Polak, uczestnik Marszu Niepodległości może pozwać Verhofstadta który stwierdził, że jego uczestnicy to neonaziści.

Czarnoskóry Polak, Dr Aondoo-Akaa poczuł się znieważony wypowiedzią Verhofstadta wedle której “60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz”. Uczestnik Marszu Niepodległości uznał to za naruszenie jego dóbr osobistych. Z tego powodu poprosił o reprezentację wiceprezesa instytutu Ordo Iuris Jerzego Kwaśniewskiego.

Mec. Kwaśniewski zapowiedział, że w chwili obecnej analizowany zakres immunitetu europosła Verhofstadta. Możliwy jest wniosek o jego uchylenie lub pozwanie polityka w Belgii. Sprawdzana jest możliwość pozwania lidera liberałów w europarlamencie przed sądem polskim.

CZYTAJ TAKŻE: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiada pozew za słowa Verhofstadta w PE

Bawer Aondo-Akaa jest synem Polski i Nigeryjczyka. Czarnoskóry Polak politykiem Prawicy RP i działaczem pro life. Od niemowlęctwa pozostaje niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim. Od lat bierze udział w marszach niepodległości.

Czarnoskóry Polak wycofał ostatni swoje poparcie dla działań Młodzieży Wszechpolskiej, jednocześnie dziękując “za zdecydowaną reakcję i wniosek o usunięcie rzecznika MW z zarządu stowarzyszenia”. Pomimo tego dr Aondo-Akaa uznał, że nazywanie wszystkich uczestników Marszu Niepodległości nazistami jest kłamstwem i zniewagą.

Kresy.pl / wiara.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply