Dr Bawer Aondo-Akaa, czarnoskóry Polak, uczestnik Marszu Niepodległości może pozwać Verhofstadta który stwierdził, że jego uczestnicy to neonaziści.

Czarnoskóry Polak, Dr Aondoo-Akaa poczuł się znieważony wypowiedzią Verhofstadta wedle której „60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz”. Uczestnik Marszu Niepodległości uznał to za naruszenie jego dóbr osobistych. Z tego powodu poprosił o reprezentację wiceprezesa instytutu Ordo Iuris Jerzego Kwaśniewskiego.

Mec. Kwaśniewski zapowiedział, że w chwili obecnej analizowany zakres immunitetu europosła Verhofstadta. Możliwy jest wniosek o jego uchylenie lub pozwanie polityka w Belgii. Sprawdzana jest możliwość pozwania lidera liberałów w europarlamencie przed sądem polskim.

CZYTAJ TAKŻE: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiada pozew za słowa Verhofstadta w PE

Bawer Aondo-Akaa jest synem Polski i Nigeryjczyka. Czarnoskóry Polak politykiem Prawicy RP i działaczem pro life. Od niemowlęctwa pozostaje niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim. Od lat bierze udział w marszach niepodległości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czarnoskóry Polak wycofał ostatni swoje poparcie dla działań Młodzieży Wszechpolskiej, jednocześnie dziękując „za zdecydowaną reakcję i wniosek o usunięcie rzecznika MW z zarządu stowarzyszenia”. Pomimo tego dr Aondo-Akaa uznał, że nazywanie wszystkich uczestników Marszu Niepodległości nazistami jest kłamstwem i zniewagą.

Kresy.pl / wiara.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz