W sieci pojawiło się nagranie, na którym prezydent Andrzej Duda w ostry sposób wypowiada się o ministrze obrony Antonim Macierewiczu.

Nagranie pojawiło się na Twitterze w czwartek wieczorem. Trwa ono nieco ponad 20 sekund. Wcześniej było częścią dłuższego nagrania, dostępnego od paru dni w serwisie Youtube. Można na nim zobaczyć prezydenta witającego się z warszawiakami prawdopodobnie podczas Święta Niepodległości. W pewnej chwili jeden z uczestników zebrania zadał pytanie: Panie prezydencie, co z panem Antonim, dogadacie się jakoś panowie?

Prezydent Andrzej Duda odpowiedział: „Musi sobie parę rzeczy przemyśleć”. Głowa państwa odeszła kilka kroków, po czym zawróciła i dopowiedziała: Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko.

Nagranie zdarzenia:

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Konflikt dotyczący nominacji generalskich pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a szefem resortu obrony narodowej Antonim Macierewiczem trwa od dłuższego czasu. Prezydent nie zgodził się na wręczenie nominacji nowym generałom tak podczas sierpniowego Święta Wojska Polskiego i ostatnio Święta Niepodległości. Szef BBN Paweł Soloch tłumaczył w wywiadzie dla Radia ZET, że Andrzej Duda zwrócił się do ministerstwa obrony narodowej o dodatkowe informacje. Podkreślał, nie oznacza to, ze nominacje zostały odrzucone.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Duda żądał dymisji szefa MON

Kresy.pl / wprost.pl / twitter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz