Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu zatrzymali Gruzina podejrzewanego o napaść i kradzież samochodu w Niemczech. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie. Decyzją sądu 36-latek trafił do aresztu.

Zatrzymanie miało miejsce 25 sierpnia. Strażnicy graniczni zatrzymali w Sławnie do kontroli drogowej osobowego mercedesa, którym kierował cudzoziemiec.

“Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego legalny pobyt w Polsce. Funkcjonariusze ustalili jednak, że był to 36-letni obywatel Gruzji. W bazach danych sprawdzili także dane mercedesa prowadzonego przez Gruzina. Pojazd figurował w Systemie Informacyjnym Schengen jako przedmiot podlegający zatrzymaniu” – podaje SG.

Jak czytamy, obywatel Gruzji  tłumaczył, że samochód kupił w Niemczech za 5 tys. euro, jednak mundurowi nie dali wiary jego wyjaśnieniom i skontaktowali się z tamtejszą Policją.

Przeczytaj: Gruzin miał prawie 2 promile i wsiadł za kierownicę. Jeździł od jednej krawędzi, do drugiej

“Potwierdzono, że pojazd został skradziony w wyniku napaści przez zatrzymanego Gruzina, a poszkodowana osoba trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy” – informuje Straż Graniczna.

Na wniosek prokuratury 36-letni obywatel Gruzji został tymczasowo aresztowany. Wszczęto też procedurę w celu wydania lub ekstradycji cudzoziemca.

Zobacz także: Gruzin dokonał serii kradzieży. Grozi mu 5 lat więzienia

morski.strazgraniczna / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply