Przed Bożym Narodzeniem grupa Lotos sfinalizuje przejęcie udziałów w złożach Sleipner i Alfa Sentral.

Grupa Lotos poinformowała w oficjalnym komunikacie 2 listopada br. o nabyciu za 160 mln $ pakietu aktywów wydobywczych na Morzu Północnym. Są to złoża Sleipner i Alfa Sentral, któe znajdują się mniej więcej „w połowie drogi” między Norwegią a Wielką Brytanią. Pierwsze będzie eksploatowane do 2020 roku i zawiera głównie gaz i kondensat (skropliny gazu), natomiast drugie ma być eksploatowane do roku 2032.
Transakcja zostanie zatwierdzona najprawdopodobniej przez norweskie władze i sfinalizowana przez grupę Lotos w nadchodzących dniach, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

defence24.pl/ kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz