Macedonia nie wpuszcza Afgańczyków, a od Syryjczyków i Irakijczyków żąda paszportów

Do tej pory przez granicę macedońsko-grecką imigranci przechodzili na podstawie dokumentów wydawanych przez greckie władze. Macedonia położyła temu kres z uwagi na wielką skalę fałszerstw. Wymaga teraz paszportów, których większość z imigrantów nie ma, gdyż, jak tłumaczą, „zgubili je w podróży”.

Pod granicą koszuje aktualnie pięć tysięcy osób, jednak liczba ich będzie rosła z uwagi na to, że promami wciąż przybywają nowi. Rano do greckiego portu w Pireusie przybyło cztery tysiące nowych osób.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz