Brytyjska gazeta „Times” opublikowała listę największych bogaczy wśród rezydentów płacących podatki w Wielkiej Brytanii. W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Rosjan.

Rosjan w dziesiątce największych bogaczy w Wielkiej Brytanii opisuje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti. Ósme miejsce zajął Aliszer Usmanow. „Times” oszacował jego majątek na 11,33 mld funtów, co oznacza, że Usmanow wzbogacił się o 783 mln funtów w porównaniu do zeszłego roku. Jest on największym udziałowcem USM Holdings, który kontroluje spółki Metalloinvest, Megafon (operator sieci komórkowej) i posiada udziały w spółce Mail.ru Group. Usmanow zainwestował także kilkadziesiąt milionów w firmę Uber.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Za Usamonowem uplasował się Roman Abramowicz, posiadający obok rosyjskiego także obywatelstwo Izraela. Jako posiadacz majątku o wartości 11,22 mld funtów zwiększył go w ciągu roku aż o 1,8 mld funtów, co dało mu awans z czternastego na dziewiąte miejsce wśród najbogatszych rezydentów Wielkiej Brytanii. Abramowicz kontroluje holding Lanebrook do którego należy spółka przemysłu wydobywczego Evraz. Jest on także posiadaczem większościowego pakietu 62,74% akcji w klubie piłkarskim Chelsea Londyn.

Dziesiątkę najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii zamyka inny obywatel Rosji, a przy tym obywatel Izraela, Michaił Fridman. „Times” oszacował jego majątek na 10,9 mld funtów. Fridman jako główny udziałowiec Alfa Group pojawił się na liście najbogatszych rezydentów Zjednoczonego Królestwa po raz pierwszy, choć wcześniej był już według magazynu „Forbes” najbardziej majętnym mieszkańcem Londynu.

Najbogatszymi mieszkańcami Wielkiej Brytanii okazali się według „Times” Hindusi – Sri i Gopi Hinduja. Posiadając Hinduja Group mają do dyspozycji 22 mld funtów.

Czytaj także: Majątek trzech najzamożniejszych Ukraińców to ponad 6% PKB Ukrainy

ria.ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz