Polskie trolejbusy będą wozić mieszkańców Wilna

Solaris Bus & Coach odnotował kolejny sukces. To kolejny kontrakt podpisany z przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej Wilna.

Jeszcze w październiku zeszłego roku polski potentat w dziedzinie produkcji pojazdów komunikacji zbiorowej podpisał umowę na dostarczenie do Wilna 150 miejskich autobusów niskopodłogowych. Pod koniec 2017 roku Solaris Bus & Coach podpisał kolejny kontrakt ze spółką UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) świadczącą usługi w zakresie komunikacji miejskiej w Wilnie. Jak poinformował wczoraj portal projektinwestor.pl litewska spółka zamówiła 41 trolejbusów.

Do Wilna pojadą trolejbusy modelu Solaris Trollino 12 wyposażone w system odzyskiwania energii z hamowania, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, bezprzewodowy Internet i ładowarki USB dla pasażerów oraz system monitoringu wideo, a także alkomat dla kierowcy, na którym będzie on musiał poddać się badaniu przed każdorazowym uruchomieniem pojazdu. Trolejbusy mają zostać dostarczone do Wilna przed końcem bieżącego roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przypomina portal to nie pierwsze takie zamówienie z Wilna dla wielkopolskiej spółki. Pierwsze trolejbusy Solaris dostarczył na potrzeby tamtejszej komunikacji miejskiej jeszcze w 2004 roku. Maszyny w Wielkopolski zamawiali także inni litewscy przewoźnicy tak, że obecnie na Litwie jeździ około 200 pojazdów wyprodukowanych przez Solarisa.

Solaris Bus & Coach zakończył zeszły rok z rekordowym wynikiem sprzedaży. Firma pozostaje liderem w dziedzinie autobusów elektrycznych.

projektinwestor.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz