Rekordowy wynik sprzedaży Solarisa

Wielkopolski producent autobusów i tramwajów  – Solaris Bus & Coach osiągnął w ubiegłym roku rekordowy wynik sprzedaży.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, Solaris Bus & Coach w 2017 roku sprzedała około 1,4 tys. pojazdów. Reprezentujący spółkę Mateusz Figaszewski przedstawił to jako znaczący sukces spółki, bowiem w poprzednich latach była ona niższa. Jeszcze w 2012 roku było to około tysiąca sprzedanych pojazdów.

Wielkopolskie przedsiębiorstwo produkuje autobusy, trolejbusy i tramwaje. Dwie należące do niego spawalnie funkcjonują w Środzie Śląskiej. Stamtąd nadwozia tramwajów trafiają do zakładów w Poznaniu, autobusy są zaś montowane w Bolechowie pod Poznaniem, gdzie mieści się również centrala firmy. W Jasinie spółka otworzyła z kolei centrum logistyczne o powierzchni 26 tys. metrów kwadratowych, w którym w tej chwili przechowywanych jest 26 tys. części zamiennych. “Wszystkie materiały zgromadzone są pod jednym dachem, w jednym magazynie, co pozwala zaoszczędzić czas poświęcany wcześniej na przejazdy z jednej hali do drugiej. W konsekwencji praca centrum jest bardziej efektywna. Ogół nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w Solaris Logistics Center skraca czas realizacji zamówień, przyspiesza naprawy i minimalizuje przestoje pojazdów” – portal infobus.pl przytacza słowa Figaszewskiego.

Solaris Bus & Coach jest światowym liderem w produkcji autobusów elektrycznych. Jak wyliczył Figaszewski tego typu pojazdy, produkowane przez jego firmę jako model Urbino, zostały sprzedane do dziewięciu państw, w których egzemplarze tego modelu przejechały łącznie 9 mln kilometrów. Pod koniec roku wielkopolska firma wygrała przetarg na dostawę 25 przegubowych autobusów elektrycznych nowej generacji Urbino 18 Electric dla Brukseli. W październiku zeszłego roku Solaris wygrał przetarg na dostawę 150 autobusów dla komunikacji miejskiej Wilna.

infobus.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply